'Amirallere suikast'te yeni iddianame - Video

"Amirallere Suikast" davasında yeni gelişme.

26.Temmuz.2011,22:15:26
Tarih 18 Temmuz 2009. Polis kamerası kayıtta. Teğmenler Faruk Akın ve Sinan Efe Noyan'ın Gölcük'teki evinde arama yapılıyor.

Polis ekipleri buzdolabının ardında beyaz bir kağıt parçası buldu. Kağıttaki not "Amirallere Suikast" davasının başlangıcı oldu. Notta döneminDeniz KuvvetleriKomutanı Oramiral Metin Ataç ve Donanma Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit'e yapılacak suikastin planı vardı.
Hemen soruşturma başlatıldı. Hazırlanan iddianame, 12.Ağır Ceza Mahkemesitarafından kabul edildi. Dava Poyrazköy davasıyla birleştirildi.

VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ...

19 sanıklı dava 2 yıldır devam ediyordu. İddiaya göre Gölcük Donanma Komutanlığı'ndaki aramadan da "Amirallere Suikast" iddialarıyla ilgili yeni deliller çıktı. O belgeler Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Koramiral Deniz Cora ile Albay Ümit Metin'i Amirallere suikast şüphelisi yaptı. Soruşturma sırasında Albay Metin tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Soruşturma tamamlandı ve Savcı ek bir iddianame hazırladı. Davanın Poyrazköy'le birleştirilmesini istedi. İddianemede iki şüpheli bulunuyor.
Koramiral Cora ve Albay Metin "Ergenekonterörörgütü" üyesi olmakla suçlanıyor. Her iki ismin de 7.5 yıldan 15 yıla kadar hapsi isteniyor.SAMANYOLU HABER TV