Bülent Uygun'un eşi tarihi eser kaçakçılığından ifade verdi


Şike operasyonunda tutuklu yargılanan Bülent Uygun ayrı yaşadığı eşi Gamze Uygun, tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda ifade verdiBURSA / AHT


Bursa'da, jandarma tarafından düzenlenen tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda çete üyasi olmakla suçlanan ve tutuksuz yargılanan Teknik Direktör Bülent Uygun'un ayrı yaşadığı eşi Gamze Uygun, suçlamaları kabul etmedi.

Şike soruşturması tutuklularından Teknik Direktör Bülent Uygun'un ayrı yaşadığı eşi Gamze Uygun, Bursa'da gerçekleşen operasyon kapsamında, "suç işlemek için örgütü kurmak, örgüte üye olmak, 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'na muhalefet ederek izinsiz araştırma ve kazı yapmak" suçlamasıyla 66 kişiyle kişiyle birlikte yargılandığı 14. Asliye Ceza Mahkemesi'nde ifade verdi. 16 yıla kadar hapsi istenen ve avukatıyla duruşmaya giren Gamze Uygun, tarihi eser kaçakçılığı ile ilgisinin olmadığını belirterek, "Anılan örgütle bir bağlantım yok, bana yönelik suçlamaları kabul etmiyorum" dedi. Uyugun, duruşmadan sonra yline avukatıyla Bursa Adliyesi'nden ayrıldı.

Jandarma tarafından geçen yıl aralık ayında düzenlenen tarihi eser operasyonunda Sakarya, Kütahya, Bolu, Uşak ve Bursa'nın İznik, Mudanya, Orhaneli, Harmancık, Gemlik, Mustafakemalpaşa ve Orhangazi ilçelerinde kaçak kazı yaptıkları iddia edilen zanlıların ev, işyeri ve bürolarında yapılan aramalarda, 77 sikke, ruhsatsız av tüfeği, 145 tabanca mermisi, 9 milimetre çapında 171 tabanca mermisi, figürlü tas, bakır bileklik, kolye, çömlek, mercek, insan figürlü toprak heykel ele geçirilmişti. Bu davada 21 kişi hakkında dava açılırken, sanıkların tamamı tutuksuz yargılanıyor

Gamze Uygun kısa süre önce de ayrı yaşadığı eşi Bülent Uygun'a şike yaptığını ifşa etmekle tehdit ettiği iddia edilen cep telefonu mesajları attığı iddiasıyla gündeme gelmişti.

habertürk