Vücut şampiyonuna koca dayağı!


Vücut şampiyonu Işıl, koca dayağı nedeniyle boşanıyor...


Vücut Geliştirme, Fitness ve Wellness Türkiye şampiyonu, TRT muhabiri Işıl Okan Aktan, 9 yıllık eşi İbrahim Okan’dan şiddet gördüğü gerekçesiyle boşanma davası açıyor.

"Saçımı çekti, yere düştüm. Üstüme oturdu. Direk boynuma..."
Kadına şiddet Türkiye’yi kasıp kavuruyor. Her gün bir kadına şiddet haberi geliyor. Bunlardan sonuncusu Türkiye Kadınlar Vücut Geliştirme Şampiyonu Işıl Okan Aktan’dan geldi. Işıl Hanım’ı o müthiş kasları bile koca dayağından kurtaramadı. Eşinden gördüğü şiddet nedeniyle boşanma davası açtığını söyleyen TRT muhabiri Işıl Okan, bugün açacağı boşanma dvasıyla ilgili VATAN’a şunları söyledi: “Eşim Türkiye şampiyonu olduğum gün bile başarıma ortak olmadı. Arkadaşlarına beni beğenmediğini söylüyormuş. Kadın hiç bir zaman erkeğin önüne geçmeyecek. Kas olarak da geçmeyecek, ruh olarak da, para olarak da. Geçtiği zaman egosunu tatmin edemeyen karakterler bu tarz olaylar yaşatıyor. Arasıra eşim bana tokat atardı, 1-2 sene önce de yapmıştı. Bir hafta spor yapamadım. Kavganın nedeni de şuydu: Eşim bir süredir eve para bırakmıyordu, eşlik görevini yerine getirmiyordu. Eşim kendim için hazırladığım özel sporcu menüleri yemeye başladı. Geçen cumartesi paramın kısıtlı olduğunu, bütçemin ancak kendime yettiğini söyledim. ‘Bu evin kirasını ben veriyorum. İstersem seni s.ktir ederim diyerek saldırdı. Saçımı çekti, yere düştüm. Üstüme oturdu. Direk boynuma vurmaya başladı. 20 kere yumrukladı. Ayağa kalktım. Karşılık vermemi istedi. Kadın ruhu taşıyorum. Aynı yastığa baş koyduğum adama el kaldıramazdım. ‘Kasların var madem onları kullansana’ dedi. Çocuğum yüzünden susmuştum şimdiye kadar.”

Davayı bugün açıyor
Evine giremediğini söyleyen ve kapının anahtarının değiştiğini anlatan Işıl Aktan, “Morluklarım çok şükür geçti. 23-25 Eylül’de Türkiye Şampiyonası dünya seçmeleri var. O yarışmada da kupamı alacağım. Eşim benim en büyük engelimdi. Boşanma ve ceza davası (darp nedeniyle) vekaletini avukatıma verdim pazartesi (bugün) dava açılıyor. Adli tıp raporum da var. Boyundan darbeler aldı. Kick boxla izlediğinden sürekli biliyor. Kafama yumruk yedim, saçım yolundu. Polisi aradığımda bıçakla üzerime geldi. Yüzüm şiştiği için polisi çağırmamamı istedi. Omzumda boynumda hasar var, elmacık kemiğimde ezilmeler, burnumda ödem var.”

Bugün yürüyüş var!
Işıl Aktan ve Şiddet Mağduru Kadınlar için İstiklal’de Yürüyoruz etkinliği pazartesi (bugün)18:00’da İstiklal Caddesi’nde gerçekleşecek.