Polis okulunda oyuncak bebek alarmı!


Polis bomba ihtimali üzeirne oyuncak bebeği patlattıAdana'da Kemal Serhadlı Polis Meslek Yüksekokulu bahçe duvarı kenarında unutulan oyuncak bebek hareketli dakikaların yaşanmasına neden oldu.

Edinilen bilgiye göre, olay merkez Yüreğir ilçesine bağlı Levent Mahallesi'nde meydana geldi. Çocuklar Kemal Serhadlı Polis Meslek Yüksek Okulu ile Adana Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü duvar kenarında bebekleriyle oyun oynadıktan bir süre sonra evlerine doğru gitti.
Çocuklardan biri oyuncak bebeğini polis meslek yüksekokulu duvarı kenarında unuttu. Daha sonra bir polis duvar kenarında şüpheli bir oyuncak bebeğin olduğunu bildirmesi üzerine olay yerine bomba imha uzmanları geldi.
Yolu trafiğe kapatan polis bomba imha robotu ile bebeğe fünye yerleştirdi. Bebeği tam patlatmak üzereyken oyuncak bebeğin sahibi olay yerine gelerek "dur patlatma o bomba değil benim kızımın bebeği" diyerek polisleri uyardı.

Bunun üzerine polisler fünye ile patlatmaktan vazgeçti. Vatandaş da duvar dibindeki oyuncak bebeği kucağına alarak evine kızını götürdü.

habertürk