Mucize yaşatan polis şehit oldu!


Çukurca’da devriye gezen polis aracının geçişi sırasında toprağa gömülü el yapımı düzenek patladı. Yaralı kurtulan polislerimizden biri şehit oldu...


Hakkari'nin Çukurca ilçesinde polis aracının geçişi sırasında yola döşenen mayının patlaması sonucu ağır yaralanan polis memuru Murat Çelikhası tedavi gördüğü hastanede şehit oldu.

DURAN KALP İKİ KEZ ÇALIŞTI!
Alınan bilgiye göre, Cumhuriyet Mahallesi'nde devriye görevi sırasında mayın patlaması sonucu kalbi duran ve sağlık ekiplerinin müdahalesiyle yeniden hayata döndürülen polis memuru Murat Çelikhası, helikopterle Van'a sevk edildi.

Van'daki Yüzüncü Yıl Üniversitesi Araştırma Hastanesi'nin Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavi altına alınan Çelikhası sabah saatlerinde hayatını kaybetti.

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde, dün devriye görevini yürüten polis aracının geçişi sırasında yol kenarına döşenen mayının patlaması sonucu 1'i ağır 4 polis memuru yaralanmıştı.


ŞEHİT ÇELİKHASI SON YOLCULUĞUNDA

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde düzenlenen bombalı saldırıda şehit düşen Vanlı polis memuru için düzenlenen törende Kürtçe yakılan ağıtlar yürekleri dağladı.

Çukurca ilçe merkezinde düzenlenen bombalı saldırıda yaralanan ve kaldırıldığı Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde sabah saat 09.00 sıralarında hayatını kaybeden polis memuru Murat Çelikhası (26) için Van İl Emniyet Müdürlüğü önünde bir tören düzenlendi. Baba Yusuf ve anne Nazmiye Çelikhası ile birlikte şehit yakınlarının da katıldığı törende yakılan Kürtçe ağıtlar adeta yürekleri dağladı. Nişanlı olduğu öğrenilen şehidin özgeçmişinin okunmasının ardından Hakkari İl Emniyet Müdürü Ayhan Buran bir konuşma yaptı. Milletin güvenliği ve esenliği için çalışan bir teşkilatın mensupları olduklarını ifade eden Ayhan Buran, "Halkımıza bu hizmeti onurlu bir şekilde vermek için ülkemizin en uç noktasında bulunan ilimizde sabırla, inançla ve ümitle çalışmaya devam ediyoruz. Kalleşçe saldırılar, hain pusular bizi bu görevi yapmaktan alıkoyamaz" dedi.

Daha sonra kürsüye çıkan Van Valisi Münir Karaloğlu ise, Çukurca'da devriye görevini yaparken kurulan hain pusuda yaralanan ve daha sonra şehit olan Özalplı yiğidi uğurlamak için bir arada olduklarını söyledi. Vali Karaloğlu, "Terörün amacı toplumun huzurunu bozmak, ülkeyi bölmek, atalarımızdan devraldığımız ve bu topraklar üzerinde yaşayan vatandaşlarımız arasına nifak sokmak için, can yakmak için, nefret oluşturmak için, bizleri bıktırmak usandırmak için mücadele ediyor. Ama şunu unutmasınlar, teröristler ve terör odakları bugüne kadar bu kirli emellerine ulaşamadılar bundan sonra da bu kirli emellerine ulaşamayacaklardır. Bu milletin, bu devletin bu sorunun üstesinden gelecek gücü ve motivasyonu vardır. İnşallah çocuklarımıza tek vatan, tek bayrak ve tek millet bırakacak güçte olduğumuzu dost düşman herkes görecektir" dedi.

"BU HAİNLERİ ARTIK İÇİNİZDE BULUNDURMAYIN"
Dün gece yapılan hırsızlık ihbarı sonucu kurulan pusuyu da hatırlatan Van Valisi Münir Karaloğlu, Van ve Hakkarililere seslendi. Vali Karaloğlu, "Değerli Vanlılar, değerli Hakkarililer; sizin canınızı, malınızı ve namusunuzu koruma görevi olan güvenlik güçlerimize kasteden bu hainleri artık içinizde bulundurmayın. Onları mahallenizde, onları sokağınızda, onları köyünüzde, etrafınızda bulundurmayın. Bunlar sizin huzurunuza, sizin canınıza, sizin malınıza, sizin ekmeğinize ve sizin sofranıza kast etmektedir. Ne olur bizlere yardımcı olun, artık bunlardan uzak durun diyorum" şeklinde konuştu.

Van İl Müftüsü Nimetullah Arvas tarafından duaların okunmasıyla tören sona erdi. Ambulansa konulmak üzere polis mangası tarafından tabutun alınacağı sırada şehit babası Yusuf Çelikhası, 'Bırakın bir defa öpeyim' demesi ağlattırdı. Tabuta sarılan baba Yusuf ve anne Nazmiye Çelikhası ile diğer yakınları gözyaşı döktü.
Daha sonra tabut omuzlara alınarak İstanbul Sultanbeyli ilçesine gönderilmek üzere Van Ferit Melen Havaalanı'na götürüldü. Şehidin cenazesi buradan SunExpress Hava Yolları'na ait tarifeli uçak ile İstanbul'a gönderildi.

habertürk