Çocuk kavgası: 5 ölü!


İki aile çocukları arasında çıkan kavgaya aileler de karışınca...Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde akraba olan iki aile arasında çocuklarının kavgası nedeniyle çıkan kavga ortalığı kan gölüne döndürdü. Taşlı sopalı başlayan kavgada uzun namlulu silahlar da kullanılınca 3'ü kadın olmak üzere 5 kişi öldü, 3 kişi de yaralandı. Kavganın yaşandığı mahallede yoğun güvenlik önlemi alınırken, çevik kuvvet ekibi sevk edildi.

Suruç'un Cumhuriyet Mahallesi'nde yaşayan Şahin ve Pesen ailesine mensup çocuklar arasında kavga çıktı. Çocuklarının kavgası nedeniyle büyükler de tartıştı, ancak araya girenler tarafından tartışmanın büyümesi engellendi. Aralarındaki gerginlik süren ve birbirine akraba olan aileler, bugün sokakta karşılaşınca çıkan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Taşlı sopalı başlayan kavgada daha sonra kaleşnikof, av tüfeği ve tabanca da kullanıldı. Çıkan çatışmada ortalık kan gölüne dönerken, ihbar üzerine zırhlı araçlarla olay yerine çok sayıda polis ve ambulans sevk edildi. Polislerin müdahalesiyle kavga güçlükle yatıştırıldı. Olayda Şemse Şahin (38) ile İde, Sevim (40), Veli (31) ve Nahsen Pesen kaldırıldıkları hastanelerde öldü. Yaralanan 3 kişi ise Şanlıurfa'daki hastanelerde tedavi altına alındı.

Olayın ardından çok sayıda asker mahallede önlem alırken, Şanlıurfa'dan da çok sayıda polis ilçeye takviye olarak gönderildi. Olay yeri, ailelerin yaşadığı semtler ile yaralıların tedavi gördüğü hastanelerde geniş güvenlik önlemleri alındı.

habertürk