Bursaspor’un yeni transferi Teteh Bangura, düzenlenen törenle kendisini 5 yıllığına yeşil-beyazlı takıma bağlayan resmi sözleşmeyi imzaladı. Bangura, yeni sezonu iple çektiğini söyledi.
Özlüce Tesisleri’nde düzenlenen imza törenine Bursaspor İkinci Başkanı Haluk Özkıyıcı, Basın Sözcüsü Ferruh Nayman ve yönetici Necmettin Kocaman katıldı. Bursaspor’a geldiği için çok mutlu olduğunu belirten Bagura, şunları dile getirdi: “Burada olmak benim adıma guru verici bir olay. Yeni sezonun başlamasını iple çekiyorum. Umarım bu sezon Bursaspor açısından başarılı olur.”
“ŞAMPİYONLUK RESİMLERİNDEN ÇOK ETKİLENDİM”
Yetenekli futbolcu, birçok transfer teklifine rağmen Bursaspor’u tercih etmesinin nedenini ise şöyle anlattı: “Bursaspor’u seçtim çünkü beni gerçekten istediler. Maçlarımı izlediler, benimle görüştüler. Bir çok takımdan teklif alıyordum, İngiltere’den de teklif alıyordum ama menajerime Bursaspor’a gitmek istiyorum dedim. Burada olduğumu için çok mutluyum. Bursaspor çok iyi bir takım. Devamlı ilk beşin içinde. Her sene şampiyonluğa oynamak istiyoruz. Her sezon Avrupa’da olmak istiyoruz. Şampiyonluk resimlerini gördüm ve çok etkilendim. İnşallah bende şampiyonluk yaşarım.”
“KALBİMLE OYNAYACAĞIM”
Bursa’nın havasının memleketi Siera Lone’ye çok benzediğini ifade eden genç yetenek, Bursa’yı çok beğendiğini kaydetti. Bangura, bundan sonraki amacıyla ilgili bir soruya ise şu cevabı verdi: “ İki hafta önce AIK için oynuyordum. Ama futbolun dili evrenseldir. Bende buna güvenerek geldim. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. Taraftarların çok iyi olduğunu duydum. Benim amacımda kalbimle oynayarak taraftarımıza kendimi sevdirmek. İsveç’te de 4 ay oynadım. İlk gittiğimde kimse beni tanımıyordu ama ayrılırken herkes tanıyordu. Burada elimden geleni yapmak istiyorum, kalbimle oynamak istiyorum.”
ÖZKIYICI: 4 İBRAHİM’LE COŞACAĞIZ
Bursaspor İkinci Başkanı Haluk Özkıyıcı ise Bursaspor tarihinin flaş transferlerinden birini gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Transferde emeği geçen herkese teşekkür eden Özkıyıcı, şöyle konuştu: “Bursaspor’un bugüne kadar en yüksek bedelle aldığı futbolcudur. 17 maçta 15 golü var. Bursaspor ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor. İnşallah Ancedletc maçını da kazanıp gruplara kalacağız. Yine bir ilki yapıp UEFA’da gruplarda oynayan takım olacağız. Kendi oyuncularımızla da sözleşmemizi uzattık. Ozanla da sözleşmeyi uzattık. İç transferde de büyük oranda bitirmiş olduk. Bunlarda başarıdır, 5 yeni oyuncu aldık denilebilir. İnanıyorum ki İbrahim’de, Bursaspor’da Başkanımızla birlikte 4 İbrahim oldu. Hepimize hayırlı olsun.”
NAYMAN: BİR TRANSFER DAHA GELEBİLİR
Bursaspor yönetim kurulu üyesi Necmettin Kocaman, Bangura’nın çok başarılı olacağına inandığını ifade etti. Basın Sözcüsü Ferruh Nayman ise, hedeflerini bir bir gerçekleştiren bir takım olduklarını belirterek, önümüzdeki günlerde bir transfer daha gerçekleştirebileceklerini sözlerine ekledi.

Cihan Haber Ajansı


kaynak:mynet