Bir kamyon E-5’i felç etmeye yetti


İstanbul’da yağışlı hava klasiği olan trafik kazaları yine yaşandıAvcılar’da yoğun yağış nedeniyle kayganlaşan yolda duramayan boya yüklü kamyon, dün saat 10.30 sıralarındaönce üstgeçitin ayaklarından birini yıktı, sonra da bariyerleri aşarak yan yola uçtu. Kazada kamyonun sürücüsü Kerim Yılmaz (35) yaralandı.
Hadımköy’deki bir boya fabrikasından yüklediği 8 ton boyayı Rize’ye götüren Kerim Yılmaz, yoğun yağış nedeniyle kayganlaşan yolda 53 K 6026 plakalı kamyonunun hakimiyetini yitirdi. Kontrolden çıkan kamyon önce yayaların kullandığı üstgeçitin bir ayağını yıktı, daha sonra da bariyerleri aşarak yon yola uçtu. Kazada sürücü Kerim Yılmaz yaralandı. Kaza yerine çağırılan ambulansa konulan Yılmaz, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.
Kaza nedeniyle E-5 Karayolu’nun İstanbul yönü taşıt trafiğine kapandı. Kaza yerine gelen polisler, üstgeçitin yıkılma ihtamaline karşı itfaiyeye haber verdi. Bu sırada bazı vatandaşlar kazayı izlemek için üstgeçitin üzerine çıktı.

TIR direğe çarptı
Yağış nedeniyle iki kaza da Bayrampaşa ve Bakırköy’de meydana gelen iki ayrı trafik kazasında 2 kişi yaralandı. Bayrampaşa Otogar yolu üzerinde kontrolden çıkan TIR, bariyere çarparak yol kenarındaki elektrik direğini devirdi, sürücü yaralandı. Florya’da bir otomobil kaydıktan sonra kaldırma çarparak ters döndü, sürücü hafif yaralandı.


Kaza nedeniyle E-5 karayo-lu’ nda ulaşım aksadı. Kamyon itfaiye ekipleri gözetiminde uçtuğu yerden çıkarılırken, taşıt trafiğine kapanan yol da açıldı.
milliyet