Kopan parmağıyla hastane hastane gezdirildi


Adana’da elini pres makinesine kaptıran Yunus Cagımnı’nın 4 parmağı koptu. Kopan parmaklarıyla 2 saat içinde 3 hastaneye götürülen yaralı işçi bayıldı. Cagımnı’nın kopan 4 parmağı yerine dikildiYunus Cagımnı’nın kopan parmaklarını buz dolu bir plastik şişeye koyan arkadaşları, yaralıyı özel bir araçla Adana Devlet Hastanesi’ne götürdü.Adana’da, ısı yalıtım sistemleri imalathanesinde çalışan Yunus Cagımnı (34), pres makinesine kaptırdığı sol elinin kopan 4 parmağının konulduğu buzlu plastik şişeyle 2 saat hastane hastane gezmek zorunda kaldı. Cagımnı, son hastanenin kapısında bayıldı.
Doğu Sanayi Sitesi’nde önceki gün öğle saatlerinde meydana gelen olayda Yunus Cagımnı, pres makinesine sol elinin parmaklarını kaptırdı. Can acısıyla çığlık atan Cagımnı’nın kopan 4 parmağı arkadaşları tarafından içinde buz olan pet şişenin içine konuldu, ardından Adana Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Cagımnı, buradaki müdahale ardından Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne sevk edildi. Ambulansı beklemeyen yakınları Cagımnı’yı özel araçla götürdü. Gittikleri Balcalı Hastanesi’nde o gün için mikro cerrahi uzmanı bulanmadığını öğrenen arkadaşları, Cagımnı’yı Özel Yüreğir Başkent Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne götürmek istendi. Yapılan telefon görüşmesinde bu hastanede mikro cerrahi uzmanı olduğu belirlendi ve hemen yola çıkıldı.

Eskisi gibi kullanabilecek
Cagımnı, parmakları koptuktan 2 saat sonra götürüldüğü hastanenin kapısında acı ve kan kaybından bayıldı. Hemen ameliyata alınan Cagımnı’nın kopan 4 parmağı yerine dikildi. Parmakları kurtarmak için zamanla yarışan arkadaşları, “Verdiğimiz mücadelenin karşılığını aldık, parmaklar yerine dikildi ve doktorlar bir sorun olmadığını söyledi. Arkadaşımız parmaklarını eskisi gibi kullanacak. Bu bizi çok mutlu etti” diye konuştu.


milliyet