Mahkemede şok teklif!


Tecavüz ettiği kıza mahkemede 'Namusumdur' diyerek evlenme teklif ettiZihinsel özürlü kıza tecavüz ettikten sonra saklandığı yatak altında yakalanıp linç edilmek istenen tecavüz zanlısından şaşırtan teklif...

Adana'da zihinsel engelli 20 yaşındaki Z.Ö.'ye tecavüz edip, saklandığı yatak altında yakalanan ve linç edilmek istenirken polislerce kurtarılan 36 yaşındaki Mehmet A., 20 yıl hapis cezası istemiyle yargılanmaya başladığı mahkemede tecavüz ettiği kıza evlenme teklifinde bulundu. Sanık Mehmet A., "Namusumdur, ailesi rıza gösterirse evlenmek istiyorum" dedi.

SİGARA DUMANI YATAK ALTINDA YAKALATTI
Yüreğir ilçesinde oturan yüzde 70 zihinsel engelli Z.Ö., 7 yıl önce akciğer kanserinden annesini kaybetti. Gırtlak kanseri olan babası İmam Ö. (67) ile yaşayan Z.Ö., 6 Haziran'da rehabilitasyon merkezinden eve döndüğünde iddiaya göre, çalan kapıyı açtı ve eski komşuları Mehmet A.'yı görünce, çığlık atıp kapıyı kapatmak istedi. İddiaya göre Mehmet A., "Seni alacağım, götüreceğim" diyerek Z.Ö.'yü içeri itip kapıyı kapattı. Bir eliyle ağzını kapattığı Z.Ö.'yü zorla yatağa götürüp tecavüz etti. Daha önce de 2 kez Z.Ö.'ye tecavüz ettiği öne sürülen Mehmet A. sigara içerken, kapıyı Z.Ö.'nün yengesi S.Ö. açtı. Mehmet A. zihinsel engelli kıza, "Kimseye bir şey söyleme yoksa seni öldürürüm" dedikten sonra yatağın altına saklandı.

LİNÇ EDİLECEKTİ
İçeri giren Z.Ö.'nün yengesi, kızın perişan durumundan ve evdeki sigara dumanından içeride bir kişi olduğundan şüphelenip evi aramaya başladı. Yatağın altına baktığında zanlı Mehmet A.'yı görüp yardım istedi. Eve koşan komşular, zanlıyı yakalayıp tekme tokat dövdüler. Linç edilmek istenen zanlıyı polisler güçlükle kurtardı.

MAHKEMEDE 'NAMUSUMDUR' DİYEREK EVLENME TEKLİF ETTİ
Tutuklanan Mehmet A., Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, ?Zincirleme nitelikli cinsel saldırı ve konut dokunulmazlığını ihlal' suçlarından 20 yıl hapis istemiyle yargılanmaya başladı. Zihinsel engelli Z.Ö. ile babasının da geldiği duruşmada Mehmet A., zihinsel engelli kadınla kendi rızasıyla 3 kez cinsel ilişkiye girdiğini öne sürdü. Mehmet A., "Beni kendi çağırdı. ?Seni istiyorum' dedi. 3 defa bu şekilde ilişkiye girdik. Yakalandığımda yengesi kapıyı açıp içeri girdi. Benim yatak altında saklandığımı fark etti. Gelenler beni dövdü. Hata yaptım. Çok pişmanım. Özür diliyorum. Z.Ö.'yü seviyorum. Ailesinin rızası olursa evlenmek istiyorum. Namusumdur" dedi.

"DÖVÜP TECAVÜZ ETTİ"
Psikolog gözetiminde ifadesi alınan Z.Ö. ise, sanığın zorla eve girip kendisine tecavüz ettiğini söyledi. Z.Ö., "Beni tokatlayıp yatağa yatırıp tecavüz etti. Direnemedim. 3 defa böyle rızam dışında ilişkiye girdi. Beni öldürmekle tehdit ettiği için kimseye söyleyemedim" dedi.

HASTANEYE SEVK EDİLDİ
Mahkeme heyeti, Z.Ö.'yü, uğradığı cinsel saldırı sonucu beden ve ruh sağlığının bozulup bozulmadığının belirlenmesi için Adana Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevk ederken, ayrıca, kendisini ifade edebilme yeteneğinin olup olmadığının belirlenmesi için rapor aldırılmasına karar verdi. Duruşma, tanıkların dinlenmesi için ertelendi.


habertürk