İstanbul'un Ataşehir İlçesi'nde eşine şiddet uyguladığı gerekçesiyle girdiği cezaevinden bir süre önce tahliye olan 69 yaşındaki Ali İncebacak, sahur vakti tartıştığı eşi 63 yaşındaki Kezban İncebacak'ın burnunu kırıp, gözünü oyduktan sonra bıçaklayarak öldürdü.

Olay, bugün saat 04.00 sıralarında Ataşehir Atatürk Mahallesi Şeref Sokak 37 numaradaki 3 katlı apartmanın birinci katında meydana geldi. Cezaevinden bir süre önce tahliye olan 69 yaşındaki Ali İncebacak, bugün sabahın erken saatlerinde yine eşi Kezban ile tartıştı. Büyüyen tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Ali İncebacak kavga sırasında eline geçirdiği sandalye ile eşinin başına vurdu.


BURNUNU KIRIP, GÖZÜNÜ OYDU
Hızını alamayan Ali İncebacak, bu kez mutfağa koştu, ekmek bıçağını kaptı. Geri dönen Ali İncebacak, yerde kanlar içinde yatan eşi Kezban'ın burnunu kırıp, bir gözünü oyduktan sonra, vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklayarak öldürdü.

'EŞİMİ ÖLDÜRDÜM, GELİN BENİ ALIN'
Daha sonra polisi arayan Ali İncebacak, "Eşimi öldürdüm, gelin beni alın" diye ihbarda bulundu. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri, Ali İncebacak'ı gözaltına aldı.

Ali İncebacak, sorgulanmak üzere Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Şehit Salih Sevgican Polis Merkezi'ne götürüldü.

Kezban İncebacak'ın cesedi ise olay yerinde yapılan incelemenin ardından otopsi yapılmak üzere Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

DAHA ÖNCE DE KOLUNU KIRMIŞ
Ali İncebacak'ın 2008 yılında eşine şiddet uygulayıp kolunu kırdığı gerekçesiyle tutuklanıp cezaevine konduğu, eşinin şikayetini geri alması üzerine cezaevinden çıktı ve tekrar evine döndü.

/ yurthaber.mynet \