+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
1 den 5´e kadar. Toplam 6 Sayfa bulundu
Like Tree1Likes

11 şehit olayında AKIL ALMAZ İDDİA

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Türkiyeden Haberler Forumunda Bulunan  11 şehit olayında AKIL ALMAZ İDDİA Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Selametle... KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Apr 2008
  Mesajlar
  9.262
  Blog Yazıları
  46
  Tecrübe Puanı
  107375007

  :okur: 11 şehit olayında AKIL ALMAZ İDDİA

  11 şehit olayında AKIL ALMAZ İDDİA

  Akıllara öyle bir soru takıldı ki;

  17.Ağustos.2011,12:42:14  Hakkari-Çukurca karayolunda, askeri sevkiyat konvoyuna yapılan mayınlı saldırıda şehit olan mehmetçik sayısı 7'ye yükselirken akıllara 'PKK askeri sevkiyattan haberdar mıydı?' sorusu takıldı. Aksiyon dergisinin bu haftaki sayısında Haşim Söylemez imzası ile yayınlanan haberde, bu iddiayı güçlendirecek çok sayıda bilgi var. İşte o haber...

  Askerî harita ve kriptolar PKK'nın elinde

  Yeni komuta kademesinin terörle mücadelede yapması gereken ilk iş, ordu içinden sızmaları önlemek. Zira PKK'dan ayrılanların anlattığına göre, TSK'ya ait harita, kroki ve kriptolar örgüte ulaştırılıyor.

  Yüksek Askerî Şura'da (YAŞ) belirlenen yeni komutanların önünde bir dizi sorun bulunuyor. Şüphesiz bunların başındaterörgeliyor.

  Her şeyden önce "Terörle mücadele nasıl yapılacak?" sorusuna cevap bulunması gerekiyor. Bu arada peş peşe gelen terör saldırıları ve şehit haberleri ülkeyi derinden sarsıyor. PKK'nın yayın organları şehit haberlerini propaganda malzemesi olarak iyi kullanıyor. Dolayısıyla yeni komuta kademesinin öncelikle yapması gereken şey, terörün oluşturduğu psikolojik havayı yok etmek ve terörle mücadelede yeni bir sistem geliştirmek. Tabii bir de sızmalara izin vermemek... Çürük elmaların ayıklanması da acil bir durum olarak karşımızda duruyor. Çünkü bu zamana kadarki bilgi sızmaları, örgütün rahat etmesine ve operasyon yapmasına imkân sağladı. Aksiyon'un ulaştığı ve tim komutanlığı görevi yapmış eski bir PKK'lının anlattıkları, yeni komuta kademesinin TSK içinde ciddi bir temizlik yapması gerektiğini ortaya koyuyor.

  Ronai adını kullanan ve hâlen Kuzey Irak'ta yaşayan eski PKK'lının sözleri, terörle mücadelede neden başarısız olunduğunu da gösteriyor. Kısa süre önce örgütten ayrılan Ronai, rütbeli askerlerin sürekli örgüt kamplarına geldiğini, toplantılar yaptıklarını iddia ediyor. Örgüte yeni patlayıcılar veilaçyardımı yapıldığını söylüyor.

  Aslında Ergenekoncu subayların derin PKK ile irtibatları eskiden beri bilinen bir gerçek. 1 Haziran 2004'te savaş kararını ilan eden Öcalan'ın avukatlarından Mahmut Şakar'ın askerî helikopterle Kandil'e getirilip götürüldüğü birçok kişi tarafından ifade edilmişti. Bu bilgi dönemin tanığı olan eski örgüt yöneticisi Nizamettin Taş tarafından doğrulanmıştı. Aynı şekilde ordudan ayrılıp PKK'nın yönetim kadrosuna katılan 50 subayın varlığı da artık biliniyor. Bunların hâlen ordu içinde yer alan JİTEM'ci, Ergenekoncu kadro ile irtibatlı oldukları ve bilgi paylaşımı yaptıkları ileri sürülüyor.

  Bu noktada Ronai'nin anlattıkları çok önemli. Onun iddiaları doğruysa askerî sırlar, mücadele ettiği terör örgütünün eline günlük, haftalık ve aylık olarak geçiyor. Ronai bu durumu şöyle anlatıyor: "Askere dair bilgiler bize günlük, haftalık, aylık olmak üzere gelirdi. Bunlar çoğu zaman elden kurye aracılığı ile ulaştırılırdı. Bazen de haberleşme araçları kullanılırdı. Bu, anlık durumlarda geçerliydi. Asker arazi taramasına veya operasyona çıktığında eğer önceden bilgi yoksa hemen bize haber ulaştırılırdı. Asker olduğunu bildiğimiz kişiler gerilla kıyafetiyle ya da sivil kıyafetle bilgiler getirirdi. Toplantılarımıza katılır, bize ne zaman nasıl operasyon yapmamız gerektiğini anlatırlardı. Bunu saha komutanlarımızın hepsi bilir. Ben tim komutanı olarak bu toplantıların bazısına katılırdım. Bir sefer ismini bilmediğimiz ancak 'albayım' dedikleri birinin geldiğini biliyorum. Esmer tenli, 1.80 boylarında, hafif göbekli biriydi. Yanında iki sivil giyimli kişi vardı. Kelareş kampına kadar gelip bizimle toplantı yaptı. Seçimlerde ve sonrasında neler yapmamız gerektiğini anlattı. İmam Aziz (Tan) Hoca ve başka 6 kişinin infaz edilmesi için isimleri bu kişi verdi."

  Kuzey Irak'ta peşmergeler tarafından korunan güvenlikli bir bölgede yaşayan Ronai'nin şu sözleri örgütün karakol ve askerî birliklere kolayca saldırı düzenlemesini açıklıyor: "Bize haritalar getirildi. Askerî, özel haritalar. Krokiler de vardı. Karakolların nerede olduğunu, asker sayısı, mühimmat durumu, komutanların özel ve genel durumları gibi bilgiler gelirdi. Bazen de kriptolu bilgiler getirilirdi. Bunları içimizdeki asker kökenliler hemen çözerdi. Bize ona göre talimat verilirdi. Bunları görünce örgütten kaçtım. Benim gibi olanlar çok ama şanslı sayılmazlar. Kaçmak isteyen 5 genç arkadaşımız kurşuna dizildi. Askerî haritalarda Doğu ve Güneydoğu'da bütün tabur, alay, karakol ve devriye ekiplerinin güzergâhı bulunuyordu. Başarılı olan komutanların ne zaman izine gidecekleri, acemi asker sayısı, özel eğitimli askerlerin nerede görev yaptıkları gibi bütün bilgiler gelirdi. Bazen telsizlerdeki şifreler de ulaştırılırdı. Aynı kodla askerleri rahatça dinleyebiliyorduk."

  Telsiz konuşmalarının örgüt tarafından dinlediğini TSK ve emniyet birimleri geç fark etti. Bunun için 'telsiz kesmelere' seçimden (12 Haziran) sonra başlandığını yazmıştık. Çünkü bu, bölgede hareketlilik olduğunu ve örgütün telsiz konuşmalarını dinleyebildiğinin kabulü manasına geliyor. Ayrıca sızmalara karşı alınan bir tedbirdir 'telsiz kesme'. Ronai'nin anlattıkları, aslında çeşitli zamanlarda güvenlik güçlerine teslim olan PKK'lıların da verdiği bilgilerden farklı değil. Ancak sızmaların önüne geçilememesinin asker içindeki kliklerden kaynaklandığı dile getiriliyor.

  Güvenlik güçlerine ifade veren M.K. isimli eski bir terörist de şunları anlatıyor: "Askerin elinde olmayan haritalar örgütün elinde vardı. Bütün karakolların yüzölçümleri bilinir. Hatta bir karakolda kaç kişi kalır, izin günleri, teskerecilerin durumu, yeni gelen askerlerin sayısı bilinir. "

  Son süreçte yapılan bütün operasyonların karşılıklı bilgi paylaşımıyla olduğunu anlatıyor Ronai: "Silvan'da 13 askerin şehit edilmesi, açık alanda askerlere yönelik saldırıların düzenlenmesi böylesi yardımlar sonucunda gerçekleşmiştir. PKK'nın çıplak arazide operasyon yapması bu kadar kolay değil. Çünkü saldırı ve pusudan çok daha önemli olan zayiat vermeden bulunulan alanı kolayca terk etmektir. Oysa olayların meydana geldiği yerlerde kaçmak mümkün değil. İki helikopterle, saldırıyı yapanlar kolayca avlanır. Ama buna birileri izin veriyor. Aktütün ve Dağlıca'da izin verdikleri gibi."

  HAŞİM SÖYLEMEZ - AKSİYON

  Kırşehir'den Sudan'a 2 doktor gitti

  Kırşehir'den 2 gönüllü doktor, Sudan'ın Darfur bölgesinde kurulmuş olan Kimse Yok mu Tıp Merkezi'nde görev almak için yola çıktı.

  Kırşehir İl Sağlık Müdürü Saadettin Doğangün, Sudan'ın Darfur bölgesinde,Sağlık Bakanlığıve Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi (TİKA) ile birlikte organize edilerek kurulan Kimse Yok mu Tıp Merkezi bulunduğunu hatırlattı. Doğangün, Kırşehir'den 2 doktorun burada görev yapmak için Sağlık Bakanlığı'ndan izin istediğini ve izinlerin verildiğini aktardı.

  Dr. Doğangün, "Ana Çocuk Sağlığı Şube Müdürümüz Dr. Tuncay Taş ve Ahi Evran Üniversitesi Araştırma ve Devlet Hastanesi Diyaliz Ünitesi'nde çalışan Dr. Ali İhsan Akar'ı yolcu ettik. Arkadaşlarımız, yaklaşık 20 gün Sudan'da kalacak veRamazanBayramı'ndan sonra Kırşehir'deki görevlerine dönecekler." dedi.


  samanyoluhaber

 2. #2
  Isınan Üye jeL@L Baktabul'un Çılgını jeL@L Baktabul'un Çılgını jeL@L Baktabul'un Çılgını jeL@L Baktabul'un Çılgını jeL@L Baktabul'un Çılgını jeL@L Baktabul'un Çılgını jeL@L Baktabul'un Çılgını jeL@L Baktabul'un Çılgını jeL@L Baktabul'un Çılgını jeL@L Baktabul'un Çılgını jeL@L Baktabul'un Çılgını jeL@L - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Feb 2008
  Mesajlar
  25
  Tecrübe Puanı
  8445928

  Tanımlı Ce: 11 şehit olayında AKIL ALMAZ İDDİA

  Tamamen pkk propangandası kokan haber.devletin istihbaratına ulaşmayan haberler ne hikmetse gazetecilerin ellerinde dolaşıyor.Orada canla,başla terörle ugraşanlara zarar vermekten başka bişey değil bu tür haberler.Orduya çamur atmak için hertürlü yol deneniyor.Ortadoğuda emperyalist güçlerin istediklerini yapmak,çıkarlarını korumak için en büyük engelin Türk ordusu oldugundan bu oyunlar oynanıyor malesef bizim içimizdende bunlara çanak çıkanlar çıkıyor.Büyük ortadoğu projesi için ortada iki büyük engel var birisi İran ikincisi Türk ordusu.Bunları yıprakmak için ellerinden geleni yapıyorlar.Başka Türkiye yok dikkatli vede uyanık olmak zorundayız.En büyük zaafımızda bölünmek,birbirimize düşmektir.Kendilerinin silah gücüyle çanakkalede yapamadıklarını bizi bize düşürerek yapmak istiyorlar..Birlik ve beraberlik zamanı şimdi,her kesimin,herkezin...

 3. #3
  Selametle... KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Apr 2008
  Mesajlar
  9.262
  Blog Yazıları
  46
  Tecrübe Puanı
  107375007

  Tanımlı Ce: 11 şehit olayında AKIL ALMAZ İDDİA

  Madem Türk ordusu ortadoğu projesi için engel, neden askerlerimizden değil de özel yetiştirilmiş tim'den korkuyor pkklılar?

  Bizim askerlerimiz onlar için sadece bir yem misali.. Ülkemizde en büyük sorunlardan biri medyada ki tarafcılık..

 4. #4
  Isınan Üye jeL@L Baktabul'un Çılgını jeL@L Baktabul'un Çılgını jeL@L Baktabul'un Çılgını jeL@L Baktabul'un Çılgını jeL@L Baktabul'un Çılgını jeL@L Baktabul'un Çılgını jeL@L Baktabul'un Çılgını jeL@L Baktabul'un Çılgını jeL@L Baktabul'un Çılgını jeL@L Baktabul'un Çılgını jeL@L Baktabul'un Çılgını jeL@L - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Feb 2008
  Mesajlar
  25
  Tecrübe Puanı
  8445928

  Tanımlı Ce: 11 şehit olayında AKIL ALMAZ İDDİA

  Özel tim başka memleketin evlatları değil onlarda bizim.Asker başka komando başka,bordo bereliler başka.Herbirinin uzmanlık alanı eğitimleri başka hepside milletin bagrından çıkmış arslanlar.Oralara gidip görsünler ondan sonra ahkam kessinler.Dagların arasında daracık yollar var oralarda pusu kuruyorlar.Zaten karşılıklı çatışmaya giremezler yürekleri yetmez.O kayalıklarda elinde sağlam bir silahı olan kişi onlarca kişiyle saatlerce çatışabilir vede ağır zaiyat verdirir.En büyük zaiyatlarda ilk ateşte oluyor,sonra kaçıyor çakal sürüleri. Bu olayla konunun başlığı ne alaka anlamış değilim zaten.O yollardan hergün askeri konvoylar geçiyor.Bundan sonrada gececek.Her şehit olayından sonra akıl almaz idialar,şok haberler deyipte askere yüklenmenin kime yararı oluyor.Maden elinde böyle bir istihbarat var olaydan evvel niye söylemedinde şimdi söylüyorsun amacın ne..Söylenecek çok şey var aslında kısa kesmek gerek.Masabaşında oturupta ahkam kesmesinler çukurcaya bir kere gitsinler sonra konuşsunlar.Orada arslanlar gibi çarpışan mehmetçiklere,orduya laf etmesinler.Operasyona çıkınca 1-1,5 ay ayaklarından postal çıkmıyor bu yiğitlerin.

 5. #5
  Selametle... KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Apr 2008
  Mesajlar
  9.262
  Blog Yazıları
  46
  Tecrübe Puanı
  107375007

  Tanımlı Ce: 11 şehit olayında AKIL ALMAZ İDDİA

  Askerimize laf uzatan yok zaten.. Uzatmamalı da kimse.. Fakat görünen köy klavuz istemez.. Askerimizle pkk denen örgüt arasında köstebeklik yapıldığı aşikar.. Bu tür haberleri sevmiyor olabilirsiniz (ki sevilecek bir tarafı yok zaten) ama, olanıda inkar etmemek lazım..

  Özel tim başka memleketin evlatları değil onlarda bizim.Asker başka komando başka,bordo bereliler başka.Herbirinin uzmanlık alanı eğitimleri başka
  Tabiki başka da, bunlar kendi başlarına gitmiyorlar oralara, başlarında tecrübeli insanlar oluyor elbet.. Acemi olmaları değil asıl sebeb. .

  Maden elinde böyle bir istihbarat var olaydan evvel niye söylemedinde şimdi söylüyorsun amacın ne..
  Asker varken tim'e vs ne gerek var? Askerlerimizi yönetenler bu halde olunca mecburi istikamet devreye özel yetişrilimişler giriyor..
  Orada arslanlar gibi çarpışan mehmetçiklere,orduya laf etmesinler.Operasyona çıkınca 1-1,5 ay ayaklarından postal çıkmıyor bu yiğitlerin.

  O yiğitlerimiz acımasızca psi pisine canice öldürülüyor, şehit ediliyor.. Evet ama, sorumlusu neden iktidar? Herkes takip ettiği basının dilince konuşuyor.. Bir etrafımıza bakıp tarafsızca düşünemiyoruz.. Neden iktidar suçlanırken kabul de, askerleri ispiyonlayanlara gelince hayır.. Nefret etsekte bir insandan; 'Yiğidi öldür hakkını yeme'. . .

+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. 13 şehit olayında yeni skandal!
  By KARLALESİ in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-20-2011, 21:06
 2. Ankara'yi sarsan Şok İddİa !..
  By KARLALESİ in forum Siyaset/Politika Haberleri
  Cevaplar: 7
  Son Mesaj: 02-13-2011, 14:22
 3. Akil - Akil Nedir - Akil Hakkında
  By zeynep in forum Nedir
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-03-2009, 18:32
 4. 1999 Depremİ Ve İlgİnÇ İddİa
  By eren_n in forum Ilginc Garip Enterasan Seyler
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 09-01-2007, 00:17
 5. Abd Askerlerİnİn Akil Almaz İtİraflari...
  By moonlight in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 07-13-2007, 15:33

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375