Tayyar: Birileri Türkiye'yi karıştırıyorsa- Video

Samanyolu Haber TV'de yayınlanan Öğle Arası'na konuk olan "AK Parti" Milletvekili Şamil Tayyar hain terör örgütünün uluslararası bağlantılarına dikkat çekerek önemli değerlendirmelerde bulundu.

18.Ağustos.2011,15:52:08
VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ...Hainterörörgütünün uyuşturucu kaçakçılığı ve beyaz kadın ticareti gibi yollardan kendine gelir sağladığını söyleyen Tayyar PKK'nın farklı istihbarat örgütlerinin kullandığı uluslararası bir taşeron örgüt olduğunu şu sözlerle belirtti: "Sonuçları itibariyle bakıldığında saldırıların arkadasında Suriye,İranve İsrail'in parmak izinini görmek mümkün olabilir. PKK meselesi artık uluslararası bir sorundur."


Tayyar ekonomik ve siyasi bakımdan güçlü Türkiye'nin uluslararası düzlemde kartlarını doğru oynadığı takdirde sorunların çözülebileceğini söyledi: "Türkiye'nin turizmde atağa çıktığı yıllardatatilbölgelerimizde bir anda peşpeşe orman yangınları çıkmaya başladı. Sonra tesadüfen (!) Yunanistan'da da orman yangınları çıkmaya başlayınca Türkiye'deki orman yangınları durdu. Ekonomik ve siyasi olarak güçlü olmanın yanında değişik enstrumanları da devreye sokabilecek bir irade sahibi olmalısınız. Eğer birileri Türkiye'yi karıştırıyorsa Türkiye'nin devlet olarak onların içinde parmağı olmalı " diyerek çarpıcı ilişkiler ağına da dikkat çekti.

"ABD heron görüntülerini filtre ediyor"

Terörle mücadelede kullanılan silah ve techizatın ABD ve İsrail'den alındığının altını çizen Tayyar Türkiye'nin ilk askeri uydusunu seneye fırlatacağını da hatırlatarak "30 yıldır yürütülen terörle mücadelede bir askeri uydunuz bile yok. Heronlardan gelen görüntüler Pentagon'a gidiyor, orada filtre edildikten sonra gönderiliyor" dedi.


Tayyar ayrıca çok önemli bir konuya da dikkat çekerek hain terör örgütü ve Türkiye'ye sadık Kürt vatandaşların kesinlikle aynı kefeye koyulamayacağını söyledi. Türkiye'nin değişik bölgelerinde birlikte yaşayan akraba olmuş Türk ve Kürt vatandaşların tuzağa düşerek kargaşa içine girmemeleri gerektiğini de hatırlattı.

samanyoluhaber