Cizre'yi savaş alanına çevirdi!


Freni patlayan tanker Cizre'yi savaş alanına çevirdi: 1 ölü, 1 yaralı


Şırnak'ın Cizre ilçesinde freni patlayıp yan yatan çimento yüklü tanker, ortalığı savaş alanına çevirdi. Kontrolden çıkıp devrilen ve park halindeki iki araca çarpıp onları da önüne alarak sürüklenen tanker, 8 işyerine de zarar verdi. Araçta sıkışan tanser şoförü feci şekilde can verdi, 1 çocuk yaralandı.

Irak'a çimento taşıdığı belirtilen Hakan Bal yönetimindeki 47 DR 352 plakalı çimento yüklü tankerin, Cizre Dörtyol kavşağında dün gece geç saatlerde İdil Caddesi'nde rampa aşağı inerken freni patladı. Kontrolden çıkan araç yan yatıp park halindeki iki araca çarparak bu araçları da önüne katarak sürüklendi. 1'i eczane, 1'i otel olmak üzere 8 işyerini harabeye çevirdikten sonra durabilen tankerin, araçta sıkışan sürücüsü Hakan Bal feci şekilde can verdi. Kaza esnasında çarpmanın etkisiyle cadde üzerindeki bazı işyerlerinin duvarları yıkıldı. Kaza sırasında otelin damında uyudukları belirtilen çok sayıda müşteri ise büyük korku ve panik yaşadı. Bal'ın cenazesi otopsi için ambulansla Cizre Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Olayda hafif yaralanan ismi öğrenilemeyen 1 çocuk ise tedavi altına alındı. Kazanın ardından çok sayıda vatandaş olay yerine akın etti. Kaza yerine gelen trafik ekipleri, bölgeyi güvenlik kordonu altına aldı.

Görgü tanığı Serdar Öner, kaza anında kendisinin ışıklarda bulunduğunu belirterek, tankerin İdil yolundan girdiğini anlattı. Tanker şoförünün Dörtyol'da virajını alamadığını söyleyen Önder, aracın bir süre sonra devrildiğini ifade etti. Öner, "Tanker, İdil tarafından geliyordu. Araç Dörtyol'da virajını alamadı. Daha sonra devrilerek 2 araca çaptı ve 8 iş yerine girdi. Zaten ondan sonra ortalık toz duman oldu, bir şey göremedik. Aracın hızı 140 kilometre civarında vardı. Bu ve bunun gibi kazalar hep olacak. Bundan dolayı acilen çevre yolunun açılmasını istiyoruz. Her seferinde insanlar ölüyor. Bu insanlara yazıktır" dedi. Görgü tanığı Ahmet Demir ise aracın İdil caddesinden aşağı inerken sadece korna çaldığını anlattı. Demir, "Araç Dörtyol kavşağında önce sol yaparak kurtarmaya çalıştı. Hızından dolayı devrildi, araçlara çarparak iş yerlerine girdi. Ondan sonra bir patlama oldu. Ortalık toz duman oldu" diye konuştu.


habertürk