Malatya'da askeri helikopter düştü!


Bir Yüzbaşı şehit...


Malatya'da teknik arıza nedeniyle düşen askeri helikopterden yaralı olarak kurtulan, kaldırıldığı hastanede şehit olan Yüzbaşı Erhan Kındız'ın (35), 2 yaşında kızı olduğu ve 20 gün önce İzmir'den Malatya'ya tayininin çıktığı bildirildi.

Kındız'ın şehit olduğu haberi, Bursa'nın Karacabey ilçesindeki baba ocağını yasa boğdu.

Kayınpederinin evinde kalan gözü yaşlı eş Birsen Kındız, acı haberi alınca fenalaştı ve Karacabey Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Şehidin Karacabey'in Abdullahpaşa Mahallesi'ndeki baba evine gelen yakınları ailenin acısını paylaştı. Gözü yaşlı Ramazan ve Melek Kındız çiftine baş sağlığı diledi.

Alınan bilgiye göre, 2 yaşında bir kız çocuğu bulunan şehit Kındız, İzmir'de görev yaparken 20 gün önce Malatya'ya tayin edildi. Şehit yüzbaşı, ailesini Malatya'ya götürmedi, lojman çıkmasını beklemeye başladı. Bu nedenle Birsen Kındız, 2 yaşındaki çocuğu ile beraber kayınpederinin Karacabey'deki evinde kalıyordu.

Şehidin cenazesi Malatya'da düzenlenecek askeri törenin ardından Balıkesir'deki Bandırma Hava Üssüne getirilecek ve ikindi vakti Bursa Ulucami'de kılınacak namazın ardından defnedilecek.

YÜZBAŞI YOĞUM BAKIMDA
Diğer yandan aynı kazada yaralın olduğu ifade edilen Kara Pilot Yüzbaşı Kamuran Sönmezay'ın da Bursa'lı olduğu öğrenildi. Yüzbaşı Kamuran Sönmezay'ın omurgasında kırık olduğunu, şu anda yoğun bakımda tutulduğunu ve hayati tehlikesinin bulunmadığını açıkladı.


habertürk