Havalimanı'nda esrarengiz yangın!


Başbakan'ın uçağının iniş yaptığı sırada otluk alanda yangın çıktı


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın özel uçakla saat 22.45 sıralarında Ankara'dan İstanbul Sahiba Gökçen Havalimanı'na indiği sırada kargo bölümü yakınlarındaki otluk alanda yangın çıktı. Kuru otlar cayır cayır yanarken, polis Başbakan için güvenlik önlemlerini arttırdı. 4 hektarlık alandaki yangın, itfaiyenin yoğun çalışması sonucu söndürüldü. Alevlerin uçak seferlerini etkilemediği öğrenilirken, yangının çıkış sebebi araştırılıyor.

Ankara'dan gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı taşıyan özel uçağın saat 22.45 sıralarında Sabiha Gökçen Havalimanı'na iniş yaptığı sırada, Kargo Bölümü'nün yakınında bir insan boyuna yaklaşan otlar alev alev yanmaya başladı. Havalimanında paniğe neden olan yangın sırasında Başbakan'ın korumaları yangının, dikkat dağıtmak için çıkartılma olasılığını değerlendirerek güvenliği bir kat daha arttırdı.

Alevlerin kargo bölümüne sıçramaması için itfaiyesi ilk müdahaleyi yaptı. Yetersiz kalan havaalanı itfaiyesine yardım için Tuzla ve Kurtköy itfaiyeleri takviye olarak geldi. Engebeli arazide aralarında itfaiye aracının bulunduğu araçlar güçlükle ilerleyerek yangın mahalline ulaştı. İtfaiye ekiplerinin 1 saatlik çalışması sonucu yangın kontrol altına alınarak kargo bölümüne sıçramadan söndürüldü. Yangında otluk alanın büyük bölümü kül oldu.

Bir koruma memuru "Yangın bizim dikkatimizi dağıtmak için de çıkartılmış olabilir. Bu ihtimal doğrultusunda biz dikkatimi her zamanki gibi Başbakanımıza odakladık" dedi. Bir itfaiye eri de "Bu saatte etrafı tel örgülerle çevrili alanda otların yanması normal değil" yorumunu yaptı. Yetkililer, yangının çıkış nedenini araştırıyor.


habertürk