Bombayı cesetlerin altına koymuşlar


Siirt'teki çatışmada,teröristler kaçarken ölen arkadaşlarının altına bomba koyaral tuzak kurmuşlar


Siirt'in Eruh ilçesinde dün gece 2 askeri şehit eden ve Pervari ilçesinde de bazı kamu binalarına uzun namlulu silahlarla ateş açan PKK'lıların yakalanması için başlatılan operasyonda 3'ü ölü, 1'i yaralı toplam 5 PKK'lı etkisiz hale getirildi. Pervari ilçesindeki çatışmada etkisiz hale getirilen 2 teröristin cesetlerinin altına kaçan PKK'lıların bomba yerleştirerek güvenlik güçlerine tuzak kurdukları belirtildi.

PKK'lı teröristler dün gece Siirt'in Eruh ve Pervari ilçelerinde eş zamanlı olarak iki ayrı saldırı düzenledi. İlk saldırıda Eruh ilçesindeki Motorlu Piyade Birliği hedef alındı. Teröristler, karakola roketatar ve uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Karakolda bulunan askerlerin anında karşılık vermesiyle çatışma çıktı. Çatışmada Astsubay İlker Atan ile er Recep Garlı şehit olurken; 4 asker de yaralandı. Yaralı askerler Siirt Asker Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

KAMU BİNALARI HEDEF ALINDI
Eruh'ta 2 askerin şehit edilmesinin ardından gece başlatılan operasyonlar, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte hava destekli olarak genişletildi ve Çırav Dağı'na doğru yoğunlaştı. Çıkan çatışmada 1 kadın PKK'lı terörist ölü olarak ele geçirildi. Çatışmada 1 terörist de yaralandı. Eruh'taki saldırının yapıldığı saatlerde teröristler Pervari ilçesinde de İlçe Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komando Birliği ve kamu binalarına saldırdı. Burada çıkan çatışmada 2 PKK'lı ölü ele geçirildi. Çatışmada 1 PKK'lının da sağ yakalandığı belirtilirken, teröristlere yardım ettiği belirtilen 1 kişi de gözaltına alındı.

CESETE BOMBALI TUZAK
Saldırı sonra ilçe merkezinden dağlık alana kaçan teröristlerin öldürülen 2 PKK'lının cesetlerinin altına bomba yerleştirerek tuzaklama yaptığı belirtildi. Öldürülen PKK'lıların cesetlerinde bomba olma ihtimaline karşın sabaha kadar kimse yaklaştırılmadı. Cesetlerin altına tuzaklanan bombalar bugün öğle saatlerinde Siirt'ten gelen bomba uzmanı ekipler tarafından alınarak fünye ile imha edildi. Çatışma sonrası bölgeyi çembere alan güvenlik güçleri teröristlerin yakalanması için geniş çaplı operasyon başlattı. İlçe merkezinde PKK'lılar tarafından atılan ancak patlamayan bombalar da uzman ekipler tarafından fünye ile patlatıldı.


habertürk