Uyanık kitap korsanlarının son oyunu!


Başbuğ ve Şafak'ın sahte bandrollü kitapları toplatıldı...Diyarbakır'da düzenlenen operasyonda bin 240 korsan kitap ele geçirildi. Korsancılar polise yakalanmamak için eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un piyasaya yeni çıkan 'Terör örgütlerinin sonu' ve ünlü yazar Elif Şafak'ın 'İskender' isimli kitaplarına ucuza satılan kitapların bandrollerini yapıştırarak çoğaltığı ortaya çıktı.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Fikri Mülkiyet Hakları Büro Amirliği 3 aydan buyana yakın takibe aldığı korsancılara büyük darbe indirdi. Merkez Yenişehir ilçesinde bir işyerine düzenlenen operasyonda ünlü yazarların piyasaya çıkardığı ve çok rağabet gören bin 240 bandrolsüz kitap ele geçirildi. Gözaltına alınan işyeri sahibi M.K. ; 5846 sayılı Yasaya Muhalif nitelikte bandrolsüz kitap bulundurmak suçunda hakkında yasal işlem başlatıldı.

Emek hırsızlarına yönelik operasyonları artıracağını vurgulayan Diyarbakır Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un piyasaya yeni çıkan 'Terör örgütlerinin sonu' ve yazar Elif Şafak'ın 'İskender' isimli kitaplarını göstererek,"Uyanık kitap korsanları polise yakalanmamak için 1-2 TL'ye satılan kitapların badrolllerini piyasaya çıkan ve fiyatı 20-25 TL olan kitaplara basıp kampanya diye 5-10 TL'ye satınca memur arkadaşlarımızın dikkatini çekti. Yapmış olduğumuz bandrol kontrolünde bandrollerin bu kitaplara ait olmadığını tespit ettik ve mahkeme izniyle işyerine yönelik operasyon yaptık "dedi.


habertürk