Rus gazeteciler Antalya'da kaçak içki avında!


Rus basını, beş Rus vatandaşının Türkiye tatilinde kaçak alkolden hayatını kaybetmesinin peşini bırakmadı






Bodrum’da Mayıs ayında çıktıkları yat gezisinde içtikleri metil alkollü viskiden hayatını kaybeden beş rus vatandaşı halen Rus medyasının önde gelen gündem maddelerinden birisi olmaya devam ediyor.

Ülkenin en çok satan bulvar gazetelerinden Komsomolska Pravda, Rus turistlerin yoğun olarak konakladığı otellerde beş kişinin ölümüne neden olan “Mister Burdon” marka viskinin peşine düştü. Vatan gazetesinin haberine göre, Rus gazeteci Yaroslav Tankova, metil alkollü viskiyi bulmak için Kemer’e gitti. Burada 5 yıldızlı bir otelde kalan Tankova, Mehmet isimli barmenle arkadaşlık kurarak zehirli viskiyi elde etmeye çalıştı.

Barmen şu anda barda ve depolarında bu viskinin olmadığını, ancak 10 dolar karşılığında istediği kadar bu marka viskiden bulabileceğini söyledi. Rus gazeteci de kabul etti. Bir gün sonra Türk barmen elinde bir poşetle gelerek viskileri teslim etti.

Türk barmenin kendisine “Bu viskiyi sakın seyreltmeden içme. Biz turistlere öyle servis ediyoruz” dediğini yazan Tankova, “Türkiye’de Mister Burdon artık karaborsaya inmiş, ama istenildiğinde 5 yıldızlı otelde bile bu viski kolaylıkla bulunabiliyor. Metil alkol içine biraz votka katılarak vücuda olan etkisi azaltılıyor. Türkiye’de bandrollü içkilere bile sakın güvenmeyin” yorumunda bulundu. Rus gazeteci Mister Burdon’un izinde yarın da Bodrum’a gideceğini yazdı.

habertürk