PKK'lıya yeşil kartla tedavi iddiası

Güncelleme : 25 Ağustos 2011 18:07

Batman Kozluk İlçesi’ne bağlı Yedibölük Köyü’ne yaralı olarak gelen bir PKK’lı köyde bir evde gizlendi. Yaralıyı Kozluk Devlet Hastanesi’nden getirilen 2 sağlık görevlisi tedavi etti. Kan ve idrar örnekleri alınan PKK’lının işlemleri hastanede başkanın adına olan yeşil kartla yapıldı. Güvenlik güçleri olayı haber alır olmaz yaptığı operasyonda, PKK’lının kaçtığını belirlerken, 2’si sağlık görevlisi 5 kişiyi gözaltına aldı.

Batman’ın Kozluk İlçesi Yedibölük Köyü’ne önceki gece karnından kurşunla yaralı halde 1 PKK’lı geldi. PKK’lı yaralı olduğunu belirterek, yardım isteyince bir eve götürüldü. Ev sahipleri yaralıyı tedavi etmek için Kozluk Devlet Hastanesi’nden 2 sağlık görevlisini gizlice köye getirip, PKK’lıya gerekli müdahaleyi yaptırdı. Sağlık görevlilileri müdahale ardından yaralı teröristten kan ve idrar örnekleri aldı. Görevliler, PKK’lının kan ve idrar örneklerini tahlil ettirmek için başka bir kişiye ait yeşil kartla hastanede işlem yaptırdı.

Durumun jandarmaya ihbar edilmesi üzerine Batman İl Jandarma Komutanlığı ile Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nden ortak ekip oluşturuldu. Ekipleri gerekli araştırmayı yaptıktan sonra bugün saat 06.00 sıralarında Kozluk’un ,Yedibölük ile Köyü ile bu köye bitişik olan Sason İlçesi’nin Kilimli Köyü’ne eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda yaralı PKK’lının kaçtığı belirlenirken, kendisine yardım edilenevden 2 kişi, Kilimli Köyü’nden 1 kişi gözaltına alındı. Bu kişilerin verdiği ifadeler üzerine yaralı PKK’lıya evde müdanale edip, kan ve idrar örnekleri alan 2 Kozluk Devlet Hastanesi’nde görevli 2 sağlık teknisyeni de gözaltına alındı.

Gözaltına alınan 2’si sağlık görevlisi toplam 5 kişi, emniyetteki sorgulamalarının tamamlanmasının ardından bugün Sason Adliyesi’ne çıkarıldı. Zanlıların savcılıkta ifade verme işlemi devam ediyor. Güvenlik güçleri yaralı halde kaçan PKK’lıyı da yakalamak için çalışmalarını sürdüyor. Kaynak:mynet