Bu fotoğraf yürek burktu!


Kaza kurbanı anne ile iki kızın cenazeleri tabutla cenaze aracının soğutmalı bölümüne, 5 yaşındaki Eylül'ün cenazesi ise kefenli halde aracın arka koltuğuna konulduTekirdağ'da önceki gün meydana gelen kazada hayatını kaybeden 6 kişiden Zeynep Kılınç ile 3 kızının cenazeleri, Kılınç'ın ağabeyi tarafından alınarak toprağa verilmek üzere karayoluyla memleketleri Kahramanmaraş'a götürüldü. Anne ile iki kızının cenazeleri tabut içerisinde cenaze aracının soğutmalı bölümüne konulurken, 5 yaşındaki Eylül'ün cenazesinin ise kefenli halde aracın arka koltuğunda taşınması yürek burktu.

Çorlu Devlet Hastanesi morgunda bulunan Zeynep Kılınç, kızları Direnç (13), Yağmur (8) ve Eylül'ün (5) cenazeleri Zeynep Kılınç'ın ağabeyi Hamdi Kılınç tarafından teslim alındı. 4 cenazeyi almaya sadece Hamdi Kılınç gelince cenazelerin taşınmasına hastane personeli ve basın mensupları da yardım etti. Zeynep Kılınç ve iki kızının cenazesi, tabutlarıyla cenaze aracının soğutmalı bölümüne konulurken; 5 yaşındaki Eylül'ün cenazesi ise burada yer kalmayınca sadece kefeni ile aracın arka koltuğunda taşındı. Hamdi Kılınç, karayoluyla önce İstanbul'a gideceklerini, burada araç değiştirdikten sonra Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesine yine karayoluyla devam edeceklerini söyledi.

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde önceki gün İsmail Kılınç yönetimindeki otomobilin direksiyon hakimiyetini kaybedip karşı yönden gelen kamyonun altına girmesi sonucu meydana gelen kazada 6 kişi yaşamını yitirmiş, 1 kişi yaralanmıştı. Kazada ölen Zeynep Kılınç (31) ile kızları Direnç, Eylül ve Yağmur'un İngiltere'de yaşadığı, Kahramanmaraş'ta yaz tatilini geçirdikten sonra Çorlu'daki yakınlarının yanına geldikleri ortaya çıkmıştı. Kazada ölen İsmail Kılınç (55) ile Ali Kılınç (48) Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesine bağlı Kapaklı beldesinde dün toprağa verilmişti.

habertürk