Antalya sahilinde şüpheli patlama


Antalya'nın dünyaca ünlü Konyaaltı sahilinde patlama meydana geldi...Vali Ahmet Altıparmak, "İlk belirlemelere göre kumun içerisinde bir havai fişeğin patlaması sonucunda gürültünün çıktığını tahmin ediyoruz. Olay yerinde buna ilişkin emareler var. Balistik inceleme yapılacak" dedi. Olay yerinin yaklaşık 15 metre ilerisinde bulunan çiviler ise, patlamaya parça tesirli bir bombanın neden olduğu kuşkusunu doğurdu.

Antalya'nın Konyaaltı sahilindeki Beachpark 2 nolu plajda saat 12.00 sıralarında patlama meydana geldi. Denize yaklaşık 3 metre mesafede bulunan bir şemsiyenin altında yaşanan patlama plajdakilere korkulu anlar yaşattı. Patlamanın etkisiyle kumsalda yaklaşık 80 santimetre derinliğinde çukur oluşurken, etrafa saçılan çakıl taşları nedeniyle bazı şemsiyelerde hasar oluştu. Yüzlerce kişinin bulunduğu sahilde yaralanan kimse olmadı.

'ROMA' SAHİLDE BOMBA ARADI
Patlamanın ardından olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. Sağlık ekipleri fenalık geçiren bazı turistlere müdahale etti. Olay yerini emniyet şeridiyle çeviren polis, bomba ihtimaline karşı 2 nolu plajı boşaltarak, Roma isimli dedektör köpekle sahilde bomba araması yaptı.

ÇİVİLER KAFA KARIŞTIRDI
Patlamanın olduğu bölgede yapılan incelemede karton kutu ve pil parçaları bulundu. Yaklaşık 15 metre ileride çok sayıda etrafa saçılmış çiviler bulundu. Emniyet yetkilileri, patlamanın, içerisine çivi yerleştirilmiş parça tesirli ve zaman ayarlı bombadan kaynaklanmış olabileceği ihtimali üzerinde yoğunlaştı. Plajın yerli ve yabancı turistlerle dolu olduğunu söyleyen görgü tanıkları, "İnsanlar denize girip güneşleniyordu. Denize çok yakın bir noktada patlama oldu. Kum ve çakıl taşları havaya fırladı ve etrafı toz kapladı. Şemsiyeler parçalandı. İnsanlar korku içinde plajı terk etti" dedi.

DENİZE GİRMEYE DEVAM ETTİLER
Öte yandan patlamanın yaşandığı noktanın 20 metre ilerisinde bulunan halk plajında ise insanlar hiçbir şey olmamış gibi denize girmeye devam etti. Bölgedeki otellerde kalan yabancı turistler ise otellerine dönmeyi tercih etti. Polis patlamayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.

VALİ: "HAVAİ FİŞEK PATLADI"
Habertürk'e konuşan Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, ''Olay yerindeki ilk bulgular, kum içine yerleştirilmiş bir havai fişeğin sıcağın etkisiyle patladığını gösteriyor. Balistik inceleme yapılacak. Uzakta bulunan çivilerin bu patlama ile alakalı olup olmadığı net değil. Hiç kimsenin yaralanmamış olması sevindiricidir. Kapsamlı inceleme sürüyor" dedi.

TERÖR ÖRGÜTÜ TEHDİT SAVURMUŞTU
Bölücü terör örgütü PKK'nın alt kolu olan TAK (Kürdistan Özgürlük Şahinleri), örgütün Kuzey Irak'taki kamplarına yönelik hava harekatına tepki amacıyla geçen hafta yayınladığı bildiride, karşı saldırı başlattıklarını açıklayarak, bu saldırılarda sınır tanımayacaklarını ve siviller ile turistlerin de hedef seçileceği tehdidinde bulunmuştu. Manisa, İstanbul, Çanakkale ve İzmir'de çıkan orman yangınlarının da, PKK'nın yöneticilerinden Doktor Bahoz kod adlı Fehman Hüseyin'in talimatıyla terör örgütü üyeleri tarafından çıkarıldığı iddia edilmişti.

habertürk