İlişki teklifi cinayetle bitti


İstanbul Ümraniye'de, bar eğlencesinde tanıştığı 6 kişiyle evine gelen makine mühendisi M. M. Y.(39), tartıştığı C. T. (19) tarafından bıçaklanarak öldürüldü


Mühedisin, cinsel ilişki için 6 kişiyi evine davet ettiği öne sürülürken, katil zanlısı C. T., "Benimle ilişkiye girmek isteyince" öldürdüm" dedi. Polis, cinayetle ilgili olarak 4 kişiyi gözaltına alırken, kaçarak izini kaybettiren 2 şüpheli aranıyor.

Bir otomotiv firmasında makine mühendisi olarak çalışan M. M. Y., Beyoğlu'ndaki bir barda tanıştığı C. T. (19), E. E. (26), E. O. (25), K. K. (26), G. S. (24) ve F. B. (25) ile birlikte Ümraniye Çakmak Mahallesi'ndeki evine döndü. İddiaya göre şüphelilerle ilişki karşılığı 150 TL'ye anlaşan M. M. Y. ile gençler arasında tartışma çıktı.

Kendisiyle ilişkiye girmesi için ısrar etmesi üzerine sinirlenen C. T., mühendisi kalbinden bıçakladı. C. T., apartmanın çatısına çıkarak "Yetişin adam öldürüyorlar. Kurtarın beni" diye bağırmaya başladı. Bu arada apartman sakinleri polise haber verirken, paniğe kapılan saldırgan, karşı apartmanın balkonuna atlarken yere düştü. Sol bacağı kırılan C. T. olay yerinde yakalanırken, kaçmaya çalışan diğer şüphelilerden E. E., E. O. ve K. K. de gözaltına aldı.

Bacağı alçayı alınan katil zanlısı, Ümraniye İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği'ne götürüldü. İlk ifadesinde cinayeti işlediğini kabul eden C. T., M. M. Y.'i kendisine ilişki teklif ettiği için öldürdüğünü söyledi. Şüphelilerin, cinsel ilişkide bulunmak için M. M. Y. ile kişi başına 150 TL karşılığında anlaştığı öne sürüldü.

Polis, olaydan sonra kaçarak izini kaybettiren G. S. ile F. B.'ün yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

habertürk