PKK'nın kaçırdığı asker serbest

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde yol kesen teröristler tarafından kaçırılan Muş'un Bulanık ilçesi nüfusuna kayıtlı Aykut Çelik'in serbest bırakıldığı bildirildi.

Bir grup terörist, 12 Ağustos 2011 günü saat 14.30 sıralarında Muş-Kulp karayolunun 35’inci kilometresini kesti. Muş ve Diyarbakır yönlerinden gelen otomobilleri durduran teröristler, yolcuları indirerek kimlik kontrolü yaptı. Propaganda yapan teröristler, Muş Valiliği’nde Kaymakam adayı olan ve Diyarbakır’a kız kardeşini görmeye gitmek için otobüse binen Kenan Erenoğlu ile Mardin’de 7 aylık asker olan ve Muş’un Bulanık İlçesi Gümüşpınar Köyüne ailesini ziyarete gitmek için Diyarbakır otobüsünde bulunan Aykut Çelik’i yanlarında götürdü.
Muş Valisi Ayli Çınar, er Aykut Çelik’in dün Diyarbakır’ın Kulp İlçesi kırsalında serbest bırakıldığını bildirdi. Çelik, Kulp ilçe merkezine giderek Jandarma Komutanlığı’na başvurdu bulundu. Çelik’in sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.
Er Aykut Çelik’le birlikte kaçırılan ve Muş Valiliği’nden ilişiğini keserek İngiltere’ye dil kursuna gitmeye hazırlanan Erenoğlu’ndan henüz haber alınamadı.
DHA