Suikastçı Rus Garo!

Polis, Zeytinburnu'nda üç Çeçen'i başlarına kurşun sıkarak öldürdüğü iddia edilen Rus zanlı Garo A.'nın Sultanahmet'te kaldığı otele baskın düzenledi. Zanlı, birkaç dakikalık farkla operasyondan kurtulduİstanbul Zeytinburnu’nda 3 Çeçen’i tabancayla vurarak öldürdüğü iddia edilen Rus uyruklu saldırgan Garo A.’nın (55) polisin operasyonundan son anda kurtulduğu ortaya çıktı.

Polisin 2 Eylül’de havalimanı giriş kayıtlarından kimliğine ulaştığı ve Sultanahmet’te kaldığı otele baskın yaptığı Garo A.’nın polisler gelmeden birkaç dakika önce dışarı çıktığı öğrenildi.

ARANIYOR
Garo A.’nın kısa süre sonra geri döndüğünde kapıda polisleri fark edince ortadan kaybolduğu iddia edildi. Asayiş ŞubeMüdürlüğü ekipleri, Garo A.’nın odasında yaptıkları aramada, zanlının pasaportu ile özel eşyalarına ulaştı. Odada ayrıca 9 mm çapında bir tabanca ile bu tabancaya ait mermiler ve bir gece görüş kamerası bulundu. Tabancanın, yapılan ilk incelemede Zeytinburnu’nda 3 Çeçen’in öldürüldüğü saldırıda kullanıldığı öğrenildi. Polis ayrıca olayda kullanılan otomobilin Garo A.’nın kaldığı otelle çalışan bir kiralama şirketinden kiralandığını belirledi. Otomobilin kiralama süresinin cinayetin işlendiği tarihte dolduğu öğrenildi.

Polis, Garo A. ile saldırı sırasında otomobili kullanan kişiyi arıyor. Bu arada Garo A.’nın, 2009’da Zeytinburnu’nda öldürülen Çeçen komutan Ali Osayev’in de katil zanlısı olduğu öne sürülüyor.

habertürk