Polise saldırı: 2 sivil öldü


8 aylık hamile kadınla kızı öldü

14530908.jpg


Batman'da, PKK'lı teröristlerce polis ekipleri ve sivil vatandaşlar üzerine bir otomobilden uzun namlulu silahlarla ateş açılması sonucu 8 aylık hamile bir kadın ile 4 yaşındaki kızı öldü. Çıkan çatışmada, kadının diğer çocuğu ve eşi ile 3 polisin yaralandığı, 3 teröristin ölü olarak silahlarıyla birlikte ele geçirildiği belirtildi.

Batman Valiliğince yapılan açıklamada, Yavuz Selim Mahallesi Aydınkonak Kavşağı'nda 3 terörist tarafından polis ekipleri ve sivil vatandaşlar üzerine otomobilden uzun namlulu silahlarla ateş açıldığı, saldırıda 3 polisin yaralandığı, 35 yaşlarında 8 aylık hamile Mizgin Doğrul'un hayatını kaybettiği ifade edildi.

BATMAN'DA POLİS ARACINA HAİN SALDIRI / WEB TV

BEBEĞİ KURTARILDI

Ölen kadının karnındaki bebeğin sağ olarak kurtarıldığı ve yaşatılmaya çalışıldığı belirtilen açıklamada, saldırıda yine aynı aileden 4 yaşındaki Sultan Doğrul'un hayatını kaybettiği, 8 yaşındaki Şeyma ile baba Talat Doğrul'un yaralandığı bildirildi. Durumu ağır olan Talat Doğrul'un özel bir hastanede yoğun bakıma alındığı kaydedildi.

3 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Çıkan çatışmada üç polis memuru yaralanırken polis memurlarından birinin baş komiser olduğu ve durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi. Öte yandan güvenlik güçlerinden kaçan üç PKK'lıyla kentin göbeğindeki Fatih, Şafak ve Aydınkonak mahallelerinde sıcak temas sağlandı. Yaklaşık 40 dakika süren çatışmada üç terörist ölü olarak ele geçirildi.


Arif ARSLAN/BATMAN (DHA)