Mardin'de askeri helikopter düştü


MARDİN’in Ömerli İlçesi yakınlarında askeri helikopter kalkışından kısa bir süre sonra teknik arıza nedeniyle düştü. Helikopterdeki 2 Pilot Üsteğmen ile 1 Teknisyen Astsubay yaralandı. Diyarbakır Asker Hastanesi’ne kaldırılan yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.


14588845.jpg

Mardin Tugay Komutanlığı’na ait UH-1 tipi askeri helikopter, komutanlıktan bir heyeti, saat 12.00 sıralarında Ömerli İlçesi Kovanlı Köyü yakınlarındaki Göllü Jandarma Karakolu’na götürdü. Heyeti buraya indirdikten sonra saat 12.30 sıralarında kalkış yapan helikopter, yaklaşık 1 dakika sonra teknik bir arıza nedeniyle düştü. Helikopterde bulunan Pilot Üsteğmen Yasin Şahin, Pilot Üsteğmen Erhan Mustafa Ok ile Teknisyen Astsubay Uğur Gürcan, yaralandı.

Durumları ağır olmayan 3 yaralı, askeri helikopterle bölgeden alınarak Diyarbakır Asker Hastanesi’ne götürülerek tedavi altına alındı. Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu ve hayati tehlikelerinin bulunmadığı belirtildi.


Helikopterin düştüğü bölgede askeri teknik ekibin inceleme çalışmalarının sürdüğü kaydedildi.

Mardin Valisi Turhan Ayvaz, askeri helikopterin kalkıştan hemen sonra teknik bir arıza nedeniyle düştüğünü belirtti. Olay sonrası itfaiye, ilk yardım ve arama kurtarma ekiplerinin kısa sürede bölgeye ulaştığını belirten Vali Ayvaz, "Helikopterde küçük bir hasar meydana geldi. Helikopterde bulunan 3 kişi hafif yaralandı. Götürüldükleri hastanede ayakta tedavileri yapıldı. Teknik ekip, helikopterle ilgili araştırmasını sürdürüyor" dedi.


Adnan AVUKA-Nezir GÜNEŞ
MARDİN (DHA
)