Çukurca’da şehit olan Piyade Er Fikret Özer memleketi Samsun’da toprağa verildi 20 Ekim 2011 Perşembe, 22:17:53

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin saldırısında şehit düşen askerlerden 21 yaşındaki Piyade Er Fikret Özer için memleketi Samsun'da yürüyüş düzenlendi. Şehidin evi ise ziyaretçi akınına uğradı. Oğlunun askere gitmeden önce "Dönünce seni çalıştırmayacağım. İyi bir iş bulup çalışacağım" dediği söyleyen gözüyaşlı şehit annesi 46 yaşındaki İnci Özer, "Sen gelseydin de ben ömür boyu çalışsaydım oğlum" dedi.

Biri kendi hemşehrileri olmak üzere 24 askerin şehit olmasını protesto eden Samsun halkı evlerinin balkonlarını Türk bayraklarıyla donattı. Öğleden sonra yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı 'Şehide saygı' yürüyüşü yapılarak terör örgütü lanetlendi. Üniversite ve lise öğrencileri de okula gitmeyerek gruplar halinde yürüyüşe katıldı. Ellerinde Türk bayrakları bulunan kalabalıktakiler 'Kahrolsun PKK', 'Şehitler ölmez vatan bölünmez', 'Türk- Kürt kardeştir, PKK kalleştir' sloganları atarak yürüdü.

'DÖNÜNCE SENİ ÇALIŞTIRMAYACAĞIM'

Şehit piyade er Fikret Özer'in acılı ailesi de cenazenin gelmesini gözyaşları ve ağıtlar içinde bekledi. Liseyi bitirdikten sonra geçici işlerde çalışan Fikret Özer, askere gitmeden önce bebek bakıcılığı yapan annesi 46 yaşındaki İnci Özer'e "Dönünce seni çalıştırmayacağım. İyi bir iş bulup çalışacağım" dediği belirtildi. Komşularının teselli etmeye çalıştığı acılı anne, şehit oğlunun bu sözlerini hatırlatarak, "Sen gelseydin de ben ömür boyu çalışsaydım oğlum" diyerek ağladı.

'NEŞE İÇİNDE GÖNDERMİŞTİ'

Kuzey Irak'ta inşaatlerda su tesisatçılığı yaptıktan sonra yaklaşık 2.5 yıl önce memleketine dönen baba Celal Özer ise geçen Mart ayında oğlunu neşe içinde askere gönderdi. Otogarda oğlu ile birlikte karşılıklı halay çekip horon oynayan baba Özer, acılı haberi aldığından itibaren metanetini hiç kaybetmedi. Taziyeleri kabul eden acılı baba, "Vatan sağolsun" dedi.

'BİZİ BIRAKIP NEREYE GİDİYORSUN'

3 çocuklu ailenin tek erkeği olan Fikret Özer'in acı haberini kız kardeşleri okulda öğrendi. Cumhuriyet Lisesi'ne giden 16 yaşındaki Buket ile 14 yaşındaki İrem, sınıfta ders yaptıkları sırada müdür tarafından çağrıldı. İki kız kardeş apar topar evlerine gönderildi. Sokağa girince evlerinin önünde bekleyen ambulans ile askerlere bir anlam veremeyen kardeşler, içeri girince anne ve babasının ağladıklarını gördü. Babası kızlarına sarılarak ağabeylerinin şehit olduğunu söyleyince İrem ve Buket gözyaşlarına boğuldu. İki kardeş birbirlerine sarılıp ağıtlar yaktı.

CENAZEYİ 10 BİN KİŞİ UĞURLADI

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde şehit olan piyade onbaşı Fikret Özer'in cenazesi askeri uçakla Samsun'un Çarşamba Havaalanı'na getirildi. Cenazeyi burada Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Vali Hüseyin Aksoy, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Serdar Kılıç, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hacı Abdullah Doğan ve şehidin ailesi ile vatandaşlar karşıladı.

Cenazeyi beklerken anne İnci Özer oğlunun fotoğrafına sarılarak gözyaşı döktü. Askeri uçaktan indirilen şehidin cenazesi Büyük Camiye getirildi. Burada kılınan cenaze namazı sırasında şehidin kız kardeşleri İrem ile Buket gözyaşlarını tutamadı. Törenin ardından top arabasına konulan cenaze askeri bando eşliğinde cenaze arabasına taşındı. Daha sonra toprağa verilmek üzere Kolpınar Köyü'ndeki mezarlığa götürüldü. Cenazeye yakalaşık 10 bin kişi katıldı. Kalabalık zaman zaman sloganlar atarak terör örgütünü lanetledi. Cenazenin taşınması sırasında bazı kişiler Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın makam arabası geçerken "Mecliste PKK istemiyoruz" diye slogan attı.

kaynak: mynet.

ALLAH (C.C) AİLESİNE VARSA SEVDİĞİNE VE YAKINLARINA PEYGAMBER SABRI VERSİN
BAŞIMIZ SAĞ OLSUN
KAHROLSUN pkk ve yandaşlası olan soysuz köpekler !!!...