+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Alternatif Cumhuriyet Kutlamaları Yapıldı!

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Türkiyeden Haberler Forumunda Bulunan  Alternatif Cumhuriyet Kutlamaları Yapıldı! Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  hayallerinde özgür кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jun 2008
  Bulunduğu Yer
  >>мαуıη тαяℓαѕı<<
  Mesajlar
  14.275
  Blog Yazıları
  110
  Tecrübe Puanı
  107375338

  Tanımlı Alternatif Cumhuriyet Kutlamaları Yapıldı!

  İptale rağmen sokaklar doldu!

  Van'da meydana gelen ve yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği deprem nedeniyle Cumhuriyet Bayramı törenleri Başbakanlık talimatıyla iptal edilirken, çeşitli illerde binlerce vatandaş, alternatif Cumhuriyet kutlamaları yaptı

  Sosyal paylaşım sitelerinde örgütlenen halk, ellerinde Türk bayraklarını alarak kent merkezlerine akın ederek "Cumhuriyet yürüyüşü" gerçekleştirdi.Van
  'daki depremzedelerin acısını paylaştıklarını kaydeden vatandaşlar, "Konserlerin ve eğlencelerin iptal edilmesini destekliyoruz. Ancak resmi geçit töreniyle, fener alaylarının, okullardaki kutlamaların iptal edilmesine anlam veremedik. Bu yüzden meydanlardayız" dedi.
  İstanbul'da kutlamaların merkezi Bağdat Caddesi ve Şişli oldu. Kadıköy Belediyesi'nin organize ettiği yürüyüşte vatandaşlar, Bağdat Caddesi'nde toplandı. Şişli Belediyesi'nin düzenlediği kutlamalara da katılım yoğun oldu.

  Galeri için tıklayınız...

  İZMİR

  Cumhuriyet Bayramı'nın 88. yıldönümü etkinliklerinin hükümet tarafından iptal edilmesi kararının ardından sosyal paylaşım sitelerinde çağrılar yapan İzmirliler ile bazı sendikaların üyeleri, Gündoğdu Meydanı'nda bir araya geldi. CHP Milletvekili Musa Çam ve Mustafa Moroğlu'nun da aralarında bulunduğu binlerce kişi, Gündoğdu Meydanı'ndan Cumhuriyet Meydanı'na yürüdü. Motosikletli ve bisikletli vatandaşların da destek verdiği grup, yürüyüş sırasında, "Cumhuriyet Bayramı Engellenemez" şeklinde sloganlar attı. Burada konuşma yapan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu hükümetin aldığı kararı eleştirerek, "Türk halkı nerede yas tutacağını, nerede coşkuyla bir araya geleceğini çok iyi bilir. Cumhuriyet Bayramı etkinliklerininin bir eğlence olarak görülmesi son derece yanlıştır" şeklinde konuştu. Daha sonra şehitler ve Van depreminde hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunan kalabalık hep bir ağızdan İstiklal Marşı'nı okudu. Cumhuriyet Meydanı'nda Konak Meydanı'na kadar yürüye kalabalık daha sonra dağıldı.

  MANİSA

  CHP Manisa il yönetimi, çeşitli sivil toplum örgütü temsilcileriyle birlikte yürüyüş yaptı. ManisaCumhuriyet Meydanı'nda toplanan yaklaşık 1500 kişi, ellerinde Türk Bayraklarıyla ve ?Cumhuriyet Bayramı Engellenemez' sloganı atarak Doğu Caddesi üzerinden Ulupark'a kadar yürüdü. YürüyüşeCHP Manisa Milletvekilleri Hasan Ören, Özgür Özel de katıldı. Doğu Caddesi üzerindeki korteje,Manisalılar da evlerinin balkonlarından ve işyerlerinden bayrak sallayarak destek verdi. Manisa'daki korteje vatandaş destek verdi

  MUĞLA

  Muğla Belediyesi de, dün saat 19.00'da Cumhuriyet Yürüyüşü düzenledi. Akşam saat 19.00'da Cumhuriyet Meydanında toplanan vatandaşlar İstiklal Marşı ve Saygı Duruşunun ardından, kent içindeki Şehitliğe kadar ellerinde Türk Bayraklarıyla yürüdüler. Muğla Belediyesince düzenlenenCumhuriyet Yürüyüşüne Belediye Başkanı Osman Gürün, CHP'li Milletvekilleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Belediye tarafından yürüyüş sırasında da etkinliğe katkılan vatandaşlara Türk Bayrakları dağıtıldı. Soğuk havaya rağmen, kent merkezi çıkışında bulunan şehitliğe kadar yürüyen vatandaşlar, Belediye tarafından tahsis edilen otobüslere binerek kent merkezine geri geldiler. Çanakkale, Denizli ve Uşak'ta da kent merkezlerinde toplanan yüzlerce vatandaş, ellerinde Türk bayraklarıylaCumhuriyet yürüyüşü gerçekleştirdi.

  MERSİN

  CHP Mersin il örgütü Cumhuriyetin 88. kuruluş yıldönümü nedeniyle yürüyüş düzenledi. CHP İl Başkanlığı önünde toplanan grup, açtıkları Türk bayraklarıyla İstiklal ve Sakarya Caddeleri'nden Cumhuriyet Alanı'na kadar 10. Yıl Marşı eşliğinde yürüyüş yaptı. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı yürüyüşe CHP Mersin milletvekilleri Aytuğ Atıcı, Vahap Seçer ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı. Alanda toplanan gruba katılan bazı vatandaşlar da Türk bayrakları ve Atatürk posterleri açtı.

  CHP İl Başkanı Yılmaz Şanlı, alanda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından yaptığı konuşmasında, günümüzde Türkiye'nin birçok sorunla karşı karşıya olduğunu açıkladı. Şanlı, ''Yaşanan tüm bu olumsuzlukların, 19 Mayıs 1919'da milletimizin önünde duran zorluklardan daha büyük olmadığını halkımıza hatırlatıyoruz. Karamsarlıkları bırakalım, 29 Ekim'de Cumhuriyeti ve değerlerini mutlaka anacağız ve anarken de ülkemizin içinde bulunduğu zorluklardan kurtulabilmek için vereceğimiz mücadeleyle güç ve moral toplayacağız'' dedi.

  Hükümetin cumhuriyet kutlamalarının yasaklamasını eleştiren şanlı, bu uygulamanın doğru olmadığını kaydetti. Şanlı'nın konuşan Atatürkçü Düşünce Derneği Mersin Şube Başkanı Fikret Babuş, Cumhuriyet kutlamalarının yasaklamasını eleştirerek, Atatürk ölüm döşeğindeyken dahi Cumhuriyet kutlamalarının iptal edilmediğine dikkat çekti.

  CHP Mersin milletvekilleri Aytuğ Atıcı ve Vahap Seçer'in yaptığı konuşmanın ardından gruptakiler 10. Yıl Marşı'nı okuduktan sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

  ESKİŞEHİR

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Eskişehir'de ADD öncülüğünde 80'e yakın siyasi parti, sendika, demokratik kitle kuruluşu tarafından 2006 yılından bu yana sürekli düzenlenen "Cumhuriyet Yürüyüşüne' katılarak, 30 Bin Eskişehirli ile birlikte yürüdü. Kılıçdaroğlu yürüyüşten önce CHP il merkezinde yaptığı konuşmada Cumhuriyet Bayramı törenlerinin iptal edilmesini eleştirerek, "Cumhuriyet'in kimsesizlerin kimsesidir. Atatürk, Cumhuriyet kimsesizlere, yurttaşlara sahip çıkmaktır der. Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesi ise Cumhuriyet Van'ı Erciş'i kucaklayan bir anlayış demiştir. Onun için Cumhuriyet yasaklanamaz, etkinlikler yasaklanamaz" dedi.

  Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ve CHP Parti Meclisi Üyesi, İstanbul Milletvekili İhsan Özkes ile birlikte Eskişehir'e geldi. CHP lideri ilk önce Eskişehir'de CHP Eskişehir il örgütünü ziyaret ederek basın açıklaması yaptı. Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP Parti Meclisi Üyesi ve İstanbul milletvekili İhsan Özkes, CHP Eskişehir milletvekilleri Süheyl Batum, Kazım Kurt, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve kalabalık bir partili grubu ile birlikte CHP il merkezinden, yürüyüşün başladığı Mustafa Kemal Atatürk Caddesinin Adalar girişine kadar yaklaşık 1 kilometre yolu yürüdü. Yol boyunca çok sayıda Eskişehirlinin Kılıçdaroğlu'na sevgi gösterisinde bulunduğu görüldü. Kılıçdaroğlu, yürüyüşe katılmak için gelen binlerce Eskişehirlinin sevgi gösterisi eşliğinde, yürüyüşün en önüne geçti.Yürüyüş Kılıçdaroğlu'nun katılımı ve şehitlere saygı duruşu ile başladı. Yürüyüşçüler, Adalar semtinden Eskişehir'in alış-veriş merkezi olan Hamamyolu caddesinin sonuna kadar çeşitli sloganlar atarak yürüdüler. Kılıçdaroğlu, yürüyüş boyunca evlerinin balkonlarından ve camlarından el sallayan Eskişehirlilere el salladı. Yürüyüş sırasında, ES-ES bandosu da, 10. Yıl Marşı çalarak, yürüyüşçülere destek verdi.

  CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet'in şehitlerimizin arkasından gdip onların yaktığı meşaleyi yürüklerde taşımak olduğunu belirterek, şunları söyledi: "Cumhuriyet, şehitlerimizin arkasından gidip onların yaktığı meşaleyi yüreğimizde taşımak demektir" şeklinde konuştu. Cumhuriyet insan olmak demektir olduğunu, resmi geçitleri iptal etmekle, okullarda etkinlikleri iptal etmekle Cumhuriyetin kutlanamayacağını belirten Kılıçdaroğlu,"Çocuklarımız okullarda şiir okuyacaktı.Okullarda da yasaklayacaklarmış. O çocuklarımızın babaları ve anneleri yürüyecek. Cumhuriyet bayramı törenlerinin bir genelge ile iptal edilmesinin iktidarın bir ayıbıdır.Okullarda istedikleri kadar Cumhuriyet törenlerini kutlamayın diye genelgeler yayınlayın. O ayıbın dersini de her yurttaşımızın vermesini isterim.Buradan soruyorum, Cumhuriyet törenlerini yasakladınız. Efendim şenlikler, bayramlar olmasın. Peki sizin o zaman düğünde dernekte ne işiniz var? Bir şey daha var." diye konuştu.

  Cumhuriyetin Van'ı Erciş'i kucaklayan bir anlayış olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, " Mustafa Kemal'in güzel bir cümlesi daha var. ( Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir.Cumhuriyetin yurttaşlara sahip çıkmaktır.) der.Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesi ise o zaman Cumhuriyet Van'ı Erciş'i kucaklayan bir anlayış demektir. Onun için Cumhuriyet yasaklanamaz, etkinlikler yasaklanamaz. Bunu yasaklayanları kınıyorum." ifadesini kulandı.

  Kılıçdaroğlu, yürüyüş sonunda Başkan Büyükerşen'in davetlisi olarak Eskişehir'in meşhur yemeklerinden çiğ böret yedi, ardından Bursa'ya hareket etti.

  RESMİ TÖREN
  Öte yandan tüm Ege'de resmi kutlamalar, çelenk sunumu ve tebriklerin kabulü şeklinde gerçekleşti. İzmir'de Vali Cahit Kıraç, Ege
  Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Atay ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Valilik kabul salonunda siyasi parti temsilcileri, milletvekilleri, rektörler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kamu bürokratları ve askeri erkanın kutlamalarını kabul etti.

  habertürk


 2. #2
  NoBo Prensesi NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Sep 2007
  Bulunduğu Yer
  Sıfır Noktası
  Mesajlar
  13.138
  Blog Yazıları
  302
  Tecrübe Puanı
  107375279

  Tanımlı Ce: Alternatif Cumhuriyet Kutlamaları Yapıldı!

  Bencede kutlanilmaliydi senede bir kere bir yas daha büyüyen Cumhuriyetimizin yil dönümünün kutlanilmasi gerekirdi...
  Nice birlik ve beraberlikle dolu 88. Yillara ...

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Cumhuriyet'in 87. yılı kutlamaları
  By ZzeyneP in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-23-2010, 10:45
 2. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 08-19-2008, 15:47
 3. cumhuriyet nedir? Cumhuriyet yönetimi , Cumhuriyetçilik
  By Boramir!! in forum Türk Dünyası Ve Kültürü
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-30-2008, 05:12
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-06-2007, 20:43
 5. Eskişehir Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları...
  By ..::TUĞBA::.. in forum Resim Bölümü
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 10-31-2007, 22:19

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375