Muhteşem bir hata daha!'Muhteşem Yüzyıl', bu kez 19'uncu yüzyıl sonlarında icat edilen fermuarı 16'ncı yüzyıl kostümlerine taşıdı!
* Star TV'de yayınlanan ilk bölümün başında, 'Pargalı'yla 'Hatice Sultan' arasında gizlenen mektuplar üzerine bir tartışma yaşanıyor. Çok geçmeden 'Hatice Sultan', haksız yere günahını aldığı 'Pargalı'dan özür diliyor. 'Pargalı' da, onu affettiğini göstermek adına sarılıyor 'Hatice Sultan'a.
* Kamera, yakın plan 'Hatice Sultan'ın omuzuna başını koyan 'Pargalı'yı gösterirken, 'Hatice Sultan'ın kıyafetinden de fermuarının kulbu at nalı gibi yansıyor ekrana.
* Selma Ergeç'in canlandırdığı 'Hatice Sultan'ın kıyafetini hazırlayanlar, becerebildikleri ölçüde gizlemeye çalışmışlar sırtı boydan boya kaplayan fermuarı. Göze batmasın diye kıyafetle aynı renkte kulbu olan fermuar bile bulmuşlar. Hatta kulbu kapatsın diye kumaştan bir bant bile yapmışlar ama nafile.
* O sahnede zaten uzun olan Selma Ergeç'in saçlarını bıraksalardı kendi haline, 19'uncu yüzyılda icat edilen fermuarı, 16'ncı yüzyıla taşıma gafına imza atmamış olacaklardı.

kaynak:mynet