Kurtların kaçırdığı öne sürülen kadın bulundu

Güncelleme : 10 Ocak 2012 17:12


Ağrı'nın Eleşkirt İlçesi'ne bağlı Cihanbey Köyü'nde aç kurtların kaçırdığı iddia edilen köy muhtarı M. Salih Aytekin'in eşi 34 yaşındaki Saniye Aytekin, 4 gün sonra babasının evinde bulundu. Aytekin, 15 yıl boyunca eşinden şiddet gördüğü için böyle bir yola başvurduğunu söyledi.
Eleşkirt İlçesi'ne bağlı Cihanbey Köyü'nde oturan Saniye Aytekin, muhtar olan eşinden gördüğü şiddetten bıkınca ilginç bir plan yaptı. Aytekin, yaklaşık 3 ay boyunca kestiği kümes hayvanlarının kanını biriktirdi. Geçtiğimiz Cuma gecesi yaptığı planı uygulamaya koyan Aytekin, biriktirdiği kanı yere ve elbiselerinin üzerine döktü. Kanlı elbiselerini parçalayıp evin bahçesinde çeşitli yerlere bıraktı. Saçından bir parça kopararak onu da elbise parçalarının yanına bırakan Saniye Aytekin, kurt saldırısına uğramış izlenimi yaratmaya çalıştı. Saniye Aytekin, daha sonra evi terk edip babasının evine gitti.
Saniye Aytekin’i kurtların kaçırdığını düşünen köylüler, durumu jandarmaya bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen jandarma ekipleri, arama çalışması başlattı. Hummalı bir çalışma yürüten, her taşın altına bakan ekipler, Saniye Aytekini’i babasının evinde gizlenmiş olarak buldu.
Eleşkirt İlçe Jandarma Komutanlığı’na götürülen Aytekin, ilk ifadesinde, eşinden 15 yıl boyunca şiddet gördüğünü belirtip, bu nedenle böyle bir yola başvurduğunu söyledi.


KAYNAK:MYNET