Ölüm bile ayıramadıÇanakkale'nin Ezine ilçesinde yaşlı bir adam, kanserden vefat eden eşinin yanındaki boş kabirde yatıyor. Üzerinde 8 kıta şiir yazılı olan 2.5 metrelik mezar taşını eşinin kabrine diken yaşlı adam, kendisi için yaptırdığı bitişikteki boş mezara ise yatak yorganla girip yatıyor.
76 yaşındaki Fethi Ertan, eşi Zeynep Ertan'ın 15 yıl önce aniden rahatsızlandığını belirterek, "İlk önce Çanakkale'de hastaneye gittik. Eşimin kanser hastalığı olduğu ortaya çıkınca hemen İstanbul'a gittik. İstanbul'da Haydarpaşa Numune Hastanesi'nde tedavisine başlanan eşim 18 günlük tedavinin sonunda maalesef 1997 yılında hayatını kaybetti. Onu çok seviyordum. 8 kıtalık bir şiir yazıp 2,5 metre uzunluğundaki mermere yazdırıp mezarının başına diktim" dedi.

36 yıllık evlilik hayatı boyunca birbirlerini hiç kırmadıklarını ve birbirlerine Zeynep abla, Ertan abi şeklinde hitap ettiklerini anlatan Fethi Ertan, "Evlilik hayatımız boyunca birbirimizi hiç kırmadık, kötü söz söylemedik. 15 yıl önce eşimin vefatının ardından bir parçamı kaybettim. O günden itibaren de her gün mezarına gelip onu ziyaret ettim. Onu çok sevdiğim için, ölmeden önce eşimin mezarının yanında kendime mezar yaptırdım. Eşimden ayrılamıyorum. Özellikle havaların iyi olduğu yaz aylarında eşimin yanındaki mezarda yatak yorganla yatıyorum. Kış aylarında mezarın içine su girdiği için bunu yapamıyorum. Yazın ise her gün eşimin mezarına gelip ziyaret ediyorum" diye konuştu.


İşte o mezar - Baktabulum.net

kaynak : sabah.com.tr