Kol naklinin altından bir aşk hikayesi çıktı
Antalya'da çit kol naklinin altından kocaman bir aşk ve vefa örneği çıktı.
Güncelleme:25 Ocak 2012 14:33
Vesikalık fotoğrafını görüp beğendiği eşi Atilla Kavdır'ın bedensel engellilik durumunu imam nikahı kıyıldıktan sonra öğrenen Ayşe Kavdır, kararından vazgeçmedi.Antalya'da çit kol naklinin altından kocaman bir aşk ve vefa örneği çıktı. Vesikalık fotoğrafını görüp beğendiği eşi Atilla Kavdır'ın bedensel engellilik durumunu imam nikahı kıyıldıktan sonra öğrenen Ayşe Kavdır, kararından vazgeçmedi. Görücü usulüyle 15 gün içinde evlilik hazırlıklarını tamamlayıp evlenen çift iki çocukla perçinledikleri mutluluklarını nakille taçlandırdı. Atilla Kavdır, evliliği boyunca en büyük destekçisi olan eşi ve çocuklarının özlemine hayır demedi. Nakil gündeme geldiğinde sadece 15 dakikada evet diyen Atilla Kavdır, eşine ve çocuklarına olan vefa borcunu ödemek için riski göze aldı. Aile, şimdi vesikalık fotoğraftan doğan aşkın yuvasını, Atilla Kavdır'ın yeni hayatı için hazırlıyor.
Antalya'da yaşayan 34 yaşındaki belediye işçisi Atilla Kavdır, 11 yaşında elektrik tellerine konan güvercinleri demir çubukla kovalamak isterken akıma kapılarak iki kolunu ve sağ bacağını kaybetmişti.

HAYATINDA 15 ÖNEMLİ BİR RAKAM

23 yıl boyunca iki kolu ve sağ bacağı olmadan yaşama tutunan Atilla Kavdır, 1996 yılında görücü usulü ile 32 yaşındaki eşi Ayşe Kavdır ile hayatını birleştirdi. 15 gün içinde evlenen Atilla Kavdır'ın hayatında önemli değişiklikler yapacak olan çift kol ve bir bacak nakline ise hastaneye geldiğinde 15 dakika içinde onay verdiği öğrenildi. Eşinin her zaman yanında ve en büyük destekçisi olan ev hanımı Ayşe Kavdır, Atilla'yı bir vesikalık fotoğrafını gördükten sonra evlenmeye karar verdiğini belirtti. Eşi Atilla ile bir karı kocadan ziyade bir arkadaş bir baba gibi olan Ayşe Kavdır, bugünlerde hem hüznü hem sevinci bir arada yaşıyor.

İLK ÇİFT KOL NAKLİ ÖNDER OLDU

Kavdır ailesi, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde çift kol nakli yapılan Cihan Topal'ı televizyonlarda gördükten sonra daha da umutlanmış ve organ nakli yapılması için umutları arttı. 2 yıl önce Atilla Kavdır'a 19 yaşındaki bir kişiden donör bulunmasına rağmen baba İbrahim Kavdır'ın sıcak bakmaması üzerine bu nakilden vazgeçildi.

Cihan Topal'ın nakledilen kolları ile yaptıklarını gören Ayşe Kavdır, eşini organ nakli olması için ikna çabalarına başladı.

mynet.com