Perşembe'ye kadar çile

Yağış nedeniyle Büyükçekmece'de bir TIR göle uçtu; TEM otoyolu bir süre kapandı. Saatler sonra açılan yol, hala yoğun. Köprü geçişlerinde ise yoğunluk var.
PERŞEMBEYE KADAR KAR VAR

Kentte kar yağışı salı ve çarşamba günleri de aralıklarla etkisini gösterecek. Hava sıcaklıkları kar yağışının etkisiyle 3 ve 5 derece azalırken, kuvvetli rüzgarla don ve buzlanma bekleniyor.

Hava sıcaklığının bugün için en düşük eksi 1 derece, en yüksek 2 derece, salı günü en düşük eksi 2, en yüksek 1, çarşamba günü en düşük eksi 1, en yüksek 1 derece olması bekleniyor.


Perşembe gününden itibarende İstanbul'da parçalı bulutlu hava etkili olacak. Kar yağışı perşembe günü sıcaklıkların artmasıyla etkisini yitirecek.

‘KIRMIZI ALARM’

Bu arada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), kar yağışı nedeniyle ''sarı'' alarmdan ''kırmızı'' alarma geçti.

Belediye ve Karayolları ekipleri, yollarda tuzlama çalışmaları yapıyor.

FIRTINA TRAFİĞİ FELÇ ETTİ

TEM Silivri - Çatalca bölgesinde yoğun kar yağışı nedeniyle trafik durma noktasına geldi.

Avcılar gişelerinden itibaren trafiğe kapanan TEM otoyolu, kazanın kaldırılmasının ardından açıldı. Ancak şu sıralar da Kınalı mevkiinde yoğun kar yağışı nedeniyle TEM'de trafik ilerlemiyor.

Milliyet