Malatya’daki deprem korkuttu


Malatya'nın Darende ilçesine bağlı Çukurkaya köyünde 4.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.


Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, saat 13.01'de gerçekleşen depremin merkez üssünü Çukurkaya köyü olarak açıkladı. Yeryüzünün 3.1 kilometre altında gerçekleşen deprem kısa süreli panik ve korkuya neden oldu. Deprem Darende ile birlikte Malatya, Elazığ ve Sivas’ta da hissedildi. Binalarda bulunan insanlar depremin ardından sokaklara döküldü.

Depremin ardından can ve mal kaybının olmaması sevindirdi. Malatya Valisi Ulvi Saran, orta şiddetli depremin ardından can ve mal kaybı yaşanmadığını bildirdi. Merkez üssü Çukurkaya olan 4.7 büyüklüğündeki depremin ardından bölgedeki yetkililerden telefonla bilgi aldığını anlatan Saran, herhangi bir kayıp yada tahribatın olmadığını ifade etti. Her ihtimale karşi bir ekip gönderdiklerini dile getiren Saran Çukurkaya köyünde geniş çaplhı inceleme yapacaklarını kaydetti.

Çukurkaya köyü muhtarı Kadir Kayacı ise depremin ardından yaklaşık 50 haneli köyde vatandaşların panikle kendilerini dışarı attığını ifade etti. Herhangi bir kaybın yaşanmadığını anlatan Kayacı, bazı binalarda çatlaklar oluştuğunu kaydetti.


DEPREM ANİ GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI
Malatya’da meydana gelen deprem anı Darende’de bulunan bir internet kafenin güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Darende’nin Çukurkaya beldesinde gerçekleşen 4.7’lik deprem anının kaydedildiği görüntülerde, yaklaşık yarım dakika süren sallantıda kafede bulunanların hızla binayı terk ettikleri görülüyor.

Cihan Haber Ajansı