Vatana zararlı çocuk yürümeden yok edilsin

'Zararlı çocuk yürümeden yok edilsin' diyen müdür açığa alındı.


VE AÇIĞA ALINDI

Milli Eğitim Bakanlığı, öğrenciler için ''Genetik test yapılsın. Vatana, millete, bu ülkeye zararlıysa yürümeden yok edilsin'' diyen ilköğretim okulu müdürü açığa alındı. Açığa alınan müdür, "30 yıllık eğitimciyim son sözüm yanlış anlaşıldı" dedi.

MEB, Dumlupınar İlköğretim Okulu Müdürü Mustafa Aydın hakkında yaptığı açıklamalara ilişkin soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Aydın, dün Erzurum'un Yakutiye ilçesinde Erzurum Emniyet Müdürlüğünce düzenlenen “Huzur Toplantısına” katılmış ve toplantı sırasında söz alarak bazı açıklamalarda bulunmuştu.

Okul Müdürü Aydın'ın konuşmasında “Tıp ilerledi, emniyette suçluların kanını alıp gen haritası çıkarsınlar. Çocuk doğduktan sonra analizi yapılsın. Vatana, millete, bu ülkeye zararlıysa yürümeden yok edilsin” şeklindeki ifadelerinin bazı haberlerde yer alması sonucunda Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü harekete geçti.

Bakanlıktan edinilen bilgiye göre, söz konusu haberden sonra Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü Aydın hakkında soruşturma yapmak üzere eğitim denetmeni görevlendirdi. Aydın'ın soruşturma sonuçlanıncaya kadar açığa alındığı belirtildi.'SON SÖZÜM YANLIŞ ANLAŞILDI'

Açığa alınan Aydın, "30 yıllık eğitimciyim son sözüm yanlış anlaşıldı" dedi.


Hürriyet