Komisyonda yumruk yumruğa kavga
4+4+4 düzenlemesini görüşen Milli Eğitim Komisyonu’nda kavga çıktı. Vekiller, yumruk yumruğa kavga etti.
Kavgaya Hakan Şükür'ün danışmanının da karıştığı ve bir CHP milletvekiline yumruk attığı öne sürüldü. Kavga üzerine komisyon toplantısına iki saat ara verildi.

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu'nun, ''İlköğretim ve Eğitim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi''nin görüşmelerinde milletvekilleri arasında kavga çıktı.

Görüşmelere, komisyon üyesi olmayan çok sayıda AK Parti ve CHP milletvekili de katıldı.
Komisyon Başkanı Nabi Avcı'nın, teklifin 3. maddesi üzerinde görüşmelerin tamamlandığı sözleri üzerine CHP milletvekilleri ''Tamamlanmadı'' diyerek tepki gösterdi.

Avcı'nın, teklifin 3. maddesi üzerinde 6 önerge bulunduğunu, bunlardan 4 önergenin aynı içerikte olduğunu söylemesi üzerine CHP milletvekilleri, komisyon başkanlık divanının oturduğu kürsüye doğru yürüdü. CHP'liler, madde üzerinde görüşmelerin tamamlanmadan önergelere geçilmesine karşı çıktı. Bu arada AK Parti ve CHP milletvekilleri birbirinin üzerine yürüdü, kavga eden milletvekillerini araya giren milletvekilleri engellemeye çalıştı. Kavgayı engellemeye çalışırken sinirlenen CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba'nın, sandalyeye çıktığı görüldü.

Bazı CHP milletvekilleri, Ak Parti İstanbul milletvekili Hakan Şükür'ün danışmanının, kavgaya karıştıp yumruk attığını iddia ederek, üzerine yürüdü. Kavga büyüyünce Hakan Şükür'ün danışmanı salondan çıkarıldı.

Kavganın uzaması üzerine komisyonun çalışmalarına iki saat ara verildi. CHP Grup Başkanvekili Muherrem İnce, CHP milletvekillerine salondan ayrılmaları çağrısında bulundu.

Komisyon Başkanı Avcı, toplantının ardından yaptığı açıklamada, 4 önergenin aynı mahiyette olduğu için birleştirildiğini ancak önerge sahibi olarak CHP milletvekilleri Ali Haydar Öner, Engin Özkoç, Lütfi Baydar ve Nur Serter'e söz vereceğini açıkladı.

Komisyon Başkanı Avcı, toplantıya ara verdikten sonra grup başkan vekilleriyle kısa süreli bir toplantı yaptı.

mynet.com