Avcılar Ambarlı Mahallesi Ihlamur Yolu'ndaki boş arazide saat 23.00 sıralarında meydana gelen patlama polisi alarma geçirdi.
Avcılar Ambarlı Mahallesi Ihlamur Yolu'ndaki boş arazide saat 23.00 sıralarında meydana gelen patlama polisi alarma geçirdi. Şiddetli bir patlama sesi üzerine çevredeki binalarda yaşayan vatandaşlar polis ekiplerine ihbarda bulundu. Patlamanın ardından toz bulutunun havaya yükseldiğini gören vatandaşlar, patlamanın boş arsada olduğunu farketti. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edilirken, çevrede geniş güvenlik önlemleri alındı.

Olay yeri inceleme ekipleri patlamanın olduğu arazide çalışma başlattı. Polis, patlamaya çocukların genellikle bayramlarda eğlence amacıyla kullandıkları maytabın neden olduğunu belirledi. Polis ayrıca maytapların pet şişenin içerisine konulduktan sonra patlatıldığını bildirdi. Patlamanın gerçekleştiği yerde oluşan bir çukur da dikkat çekti. Olay yerinin yakınındaki marketin sahibi Mustafa Keskinkılıç, çok yüksek ses çıktığını belirterek, "Marketin üstüne bir şey düştü zannettim. Yıkılacak diye korktum. Biz dışarı çıkıp etrafa baktık. O sırada komşular boş arazide patlama olduğunu söylediler. Polis ekiplerine haber verdik. Marketin arka tarafında yoğun bir duman yükseliyordu. Allahtan yaralanan olmadı" diye konuştu.

Polisin olayla ilgili inceleme başlattı.

Sondakika