Bursa'da evlerine gitmek için kestirme yol olarak Nilüfer deresini kullanmak isteyen iki kişi araçlarında mahsur kaldı.

Bursa'da evlerine gitmek için kestirme yol olarak Nilüfer deresini kullanmak isteyen Berkan Aksoyoğlu ve Kerem Gürdal araçlarının içinde bir saat mahsur kaldı. İtfaiye erleri tarafından kurtarılan gençler kıyıya çıkartıldı.

Merkez Osmangazi ilçesi Dikkaldırım Mahallesinde oturan Berkan A. (19) ve Kerem G. (18) Odunluk Mahallesi'nde bir arkadaşlarını evine bıraktıktan sonra kendi evlerine gitmek için 16 BGM 69 plakalı araçla yola çıktı. Araç sürücüsü Berkan A. bir kilometre ileride bulunan tali yolu kullanmak yerine kestirme olsun diye otomobiliyle Odunluk ve Dikkaldırım Mahallelerinin ortasından geçen Nilüfer Deresi'nden karşıya geçmek istedi. Derenin ortasına kadar gelen otomobil bir anda kaymaya başladı. Yaklaşık 5 metre sürüklenen otomobil bir kayaya çarparak durdu. Gençler camları açarak dışarıya çıkmak istedi. Ancak derenin akıntısının bel hizasına gelmesinden dolayı araçtan inmeye cesaret edemeyen Berkan A. ve Kerem G. bir saat araç içinde bekledikten sonra durumu polis ve itfaiye ekiplerine bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen İtfaiye ekipleri halatlar yardımıyla suya girerek iki arkadaşı otomobilin içerisinden çıkarttı. İtfaiye erlerinin sırtlarına aldığı gençler kıyıya getirildi.

İtfaiye tarafından kurtarılan gençler polis ekiplerine "kestirme olsun diye buradan geçmek istedik, akıntıya kapıldık otomobil sürüklenmeye başlayınca çok korktuk aracımız kayaya vurunca durabildik" şeklinde ifade verdi. İki genç yapılan kimlik sorgulamalarının ardından evlerine götürülürken otomobil ise çekici yardımıyla dereden çıkartıldı.
Kaynak: Sondakika.com