TEM'de 20 Araç Birbirine Girdi
TEM otoyolu Düzce Gümüşova rampalarında, 20 araç birbirine girdi. Kazada yaralananlar var.
Zincirleme trafik kazaları ile sıkça gündeme gelen TEM otoyolunda bu sabah tam 20 araç birbirine girdi. Net sayı hala bilinmese de bölgede çok sayıda yaralı olduğu tahmin ediliyor.

Kaza, bugün saat 07.45'de TEM yolunun Gümüşova Rampaları Mevkii'nde meydana geldi. İstanbul'dan Ankara yönüne giden 01 TM 311 plakalı yem yüklü TIR, önünde giden yolcu otobüsüne arkadan çarptı. Kaza yapan araca çarpmamak için araçlar fren yapınca zincirleme kazalar oldu.

Ankara istikametinde meydana gelen kazada, plakası ve sürücüsü henüz belirlenemeyen TIR, hemen önünde giden yolcu otobüsüne çarptı. Kazanın etkisiyle yan şeritlere savrulan otobüs ve TIR Seyir halindeki diğer araçlar da çarpınca kaza büyüdü.

Yaralılar araçlardan çıkarılırken, 15 yaralı Düzce ve Sakarya'daki hastanelere kaldırıldı. Yaklaşık 20 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında, araçların içerisinde sıkışanların olduğu görüldü. Olay yerine Sakarya ve Düzce'den çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi.

Yolda uzun araç konvoyları oluşurken, yaklaşık 1 saat sonra yol tek şeritten kontrollü olarak ulaşıma açıldı. Oluşan konvoy nedeniyle araçlar güçlükle ilerledi.

Kazayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

haberler.com