"Geleceğin Yöneticileri Maçka'da Buluşuyor!"
13. Yönetim Bilimleri Kongresi 13 – 17 Mart 2012Türkiye'nin en aktif öğrenci kulüpleri arasında yer alan ve İstanbul Teknik Üniversitesi bünyesinde faaliyetlerine devam eden İşletme Mühendisliği Kulübü'nün (İMK) en köklü ve en büyük organizasyonu olan Yönetim Bilimleri Kongresi'nin (YBK) 13.sü 13-17 Mart tarihleri arasında İTÜ Maçka Yerleşkesi'nde gerçekleşiyor. Pazarlamadan finansa, ekonomiden toplumsal konulara kadar çok geniş bir yelpazede gerçekleşecek olan YBK bu yıl, 9 panel, 3 seminer, kariyer fuarı ve Sanal İşletme Oyunu ödül töreni olmak üzere dört ana bölümden oluşuyor. Ocak ayında başlayıp Üniversite öğrencilerinin verdikleri stratejik kararlarla 5 haftalık bir süreçte şirket yönetebilme fırsatı sunan ve Türkiye'de ilk defa bir öğrenci kulübü tarafından düzenlenen yönetim ve strateji yarışması olan Sanal İşletme Oyunu'nun (SİO) ödül töreni ise 15 Mart Çarşamba günü YBK kapsamında gerçekleşiyor. Ayrıca 16 Mart günü gerçekleşecek olan "Push The Limits" partisine de tüm Üniversite öğrencileri davetli olup, parti Versai Club'ta olacaktır.

Ayrıntılı bilgi için: PUSH THE LIMITS PARTY | Yönetim Bilimleri Kongresi adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yönetim Bilimleri Kongresi bu yıl; akademik dünyadan, iş dünyasından ve basından saygın davetlilerin katılımıyla 13 Mart Çarşamba akşamı sürpriz bir Açılış Gecesi ile başlıyor. Cemal Reşit Rey'de gerçekleşecek olan açılış gecesinde, İTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin, İTÜ İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Öner Günçavdı, İTÜ İşletme Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Lerzan Özkale'nin açılış konuşmalarının ardından, Açılış Gecesi Birsen Tezer Konseri ile devam ediyor.

YBK'da geçtiğimiz yıl; panel ve seminerlerde kamuoyunun yakından tanıdığı isimlerden Ali Taran reklamcılık panelinde yer alırken, AKUT Kurucu Üyesi ve Başkanı Nasuh Mahruki ise 'Kendi Everestinize Tırmanın' adlı seminerinde katılımcılarla buluşmuş olduğunu görüyoruz. Kısaca katılım ve kalite olarak baktığımızda Yönetim Bilimleri Kongresi, Türkiye'de gerçekleşen en büyük öğrenci organizasyonlarından biri olma özelliğini taşıyor.

YBK da bu yıl ise; "'Lovemarks' Olma Stratejisi ve Müşteri Bağlılığı Artırımı" adlı panel ile Saatchi & Saatchi'nin Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yürüten Yiğit Şardan, "Liberalleşen Elektrik Piyasaları" panelinde Zorlu Enerji Genel Müdürü İbrahim Sinan Ak ve sürpriz bir seminerle Prof. Dr. Stefano Elli D'anna aramızda oluyor. YBK bu yıl da kamuoyunun ve öğrencilerin ilgisini çekecek konular ve alanında uzman, saygıdeğer konukları ile sizleri bekliyor. Ayrıca; kongre alanında yer alan kariyer fuarı ile firmalara, 3 gün boyunca farklı üniversitelerde okuyan yaklaşık 1000 kişiye ulaşma imkânı sunularak, öğrencilerin firmaları daha yakından tanımasına olanak sağlanıyor. Saygınlığı geniş iş çevrelerince kabul gören Yönetim Bilimleri Kongresi Sertifikası 17 Mart akşamı katılımcıları bekliyor. Biletlerinizi ilerleyen günlerde Maçka'daki kulüp odamızdan, okullarda açılacak olan stantlarımızdan temin edebilir, Yönetim Bilimleri Kongresi hakkında ayrıntılı bilgiye www.ybk.itu.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.


haberler.com