İstanbul'da sabahın ilk ışıkları ile birlikte birçok adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi.
İstanbul Emniyeti sabahın ilk saatlerinde KCK terör örgütüne yönelik bir operasyon başlattı.

Maltepe Gülsuyu ve Gülensu Mahallelerinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından sabahın ilk saatlerinde bir çok adrese eş zamanlı olarak operasyon düzenlendi.

Özel Harekat ve Çevik Kuvvet Polisleri tarafından da destek verilen operasyonda gözaltına alınanlar olduğu bildirildi.

Sabah saatlerinde eş zamanlı yapılan ve bölücü terör örgütünün şehir yapılanması KCK'ya yönelik olduğu öğrenilen operasyonlarda gözaltına alınan şüpheliler olduğu bildirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi üzerindeki kompleksinde son hazırlıklarını yapan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı polisler, Özel Tim ve Çevik Kuvvet polisleriyle, Gülsuyu Şehit Saffet Okumuş Polis Merkezi önünde koordine oldu. Önceden belirlenmiş adreslere art arda hareket eden polisler gözaltılar yaptı. Herhangi bir direnişle karşılaşılmayan operasyonların KCK'ya yönelik olduğu öne sürüldü.

Yapılan operasyonda gözaltına alınanların bir bölümü, Adli Tıp Kurumu'na getirilerek sağlık kontrolünden geçirildi.

İstanbul'da en son KCK operasyonu geçtiğimiz hafta gerçekleştirilmişti. Bu operasyon kapsamında 8 ilde aynı anda baskınlar düzenlenmişti.

Operasyonlarda toplam 56 kişi kişi gözaltına alınmıştı. İstanbul'da da polis sabaha karşı kentin çeşitli noktalarına operasyonlar düzenledi. KCK gençlik yapılanmasına yönelik yapıldığı öğrenilen operasyonda gözaltına alınanlar Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.


Kaynak : Sondakika.com