YGS'de bunlar oldu!

Dün yapılan ve 1 milyon 837 bin 741 adayın ter döktüğü Yükseköğretime Geçiş Sınavı hem üzücü hem de ilginç olayların yaşanmasına neden oldu.

Güncelleme:02 Nisan 2012 13:48

Çanakkale’de, Yükseköğretim Geçiş Sınavı’na 3’üncü kez giren 20 yaşındaki Atila Kuzgun, sınav sırasında, tuvalete gitmesine izin verilmeyince yanındaki pet şişeyi kullanıp ihtiyacını giderdi. Kuzgun, "Geleceğimi düşünmek zorundaydım. Dayanamadım ve ihtiyacımı giderdim" dedi.
Esenler Mahallesi’ndeki Vahit Tuna Anadolu Lisesi’nde YGS’ye giren Atila Kuzgun bir süre sonra sıkışınca, salon yetkilisine durumunu anlattı. Ancak, kurallar gereği sınıftan çıkması durumunda bir daha dönemeyeceğini öğrenen Kuzgun, tuvalet ihtiyacını, yanındaki pet şişeyi kullanarak giderdi. Sınav stresi nedeniyle böyle durumla karşılaştığını ifade eden Kuzgun, "Üçüncü kez sınava giriyorum. 160 sorudan 130’unu işaretledim. 120 net bekliyorum. Süre kısıtlıydı. Bunun sıkıntısını yaşarken bir de tuvalet ihtiyacı eklendi. Stresten olacak tuvaletimi tutamayacak duruma geldim. Durumu salon yetkilisine sessizce aktardım. Yetkili ÖSYM sorumlusunu çağırdı. O da bana, sınav salonundan çıkamayacağımı söyledi. Geleceğimi etkileyecek bu durumun beni mağdur etmemesi için ihtiyacımı yanımdaki pet şişeyi kullanarak giderdim. Salon yetkilisi durumu fark etti. Ama benim yapacak başka bir çarem yoktu" diye konuştu.
kaynak:mynet