Tuzla'da tershaneler bölgesinde patlama meydana geldi.


Tuzla Tersaneler bölgesinde bulunan Ada Denizcilik adlı tersanede inşası devam eden bir gemide patlama meydana geldi. Patlamada ilk belirlemeler göre 2 işçi hayatını kaybetti, 3 kişi de yaralandı.
İŞÇİLER ALEVLER İÇİNDE KALDI

Görgü tanıkları, patlamanın ardından 2 işçinin alevler içinde kaldığını söyledi. Yaralı işçiler, ambulansla hastaneye kaldırıldı.
Ada Denizcilik ve Tersane İşletmeciliği'nde bir geminin yapımı sırasında gaz sıkışması sonucu meydana gelen patlamada 2 işçinin öldüğü açıklandı. Patlamanın ardından tersaneye gelen Limter-İş Sendikası Genel Başkanı Kamber Saygılı, yetkililerden bilgi aldı.
Saygılı, "Arkadaşlarımız yeni bir gemi inşaatı sırasında tavlama işlemi yaptıkları sırada sıcak bir ortam olduğu ve etrafta gaz olduğu için gaz patlaması oluyor. Maalesef 2 arkadaşımız hayatını kaybetti. Bir adaşımızın da yaralı olduğu söyleniyor. Yıllardır yaptığımız iş güvenliği uyarılarına uyulsaydı, gaz ölçümü yapılsaydı böyle bir olayla karşılaşmayacaktık" dedi.
EN AZ 3 İŞÇİ YARALI
Tuzla tersaneler bölgesindeki Ada Tersanesi'nde meydana gelen patlamada yaralanan işçilere ilk müdahale, tersaneye gelen ambulanslarda yapıldı.
Norveç için yapılan bir araştırma gemisinde meydana gelen patlama ilk belirlemelere göre 2 işçi hayatını kaybetti, en az 3 işçi de yaralandı. Patlamanın ardından çok sayıda ambulans tersaneye geldi. Sağlık ekipleri, yaralılara ilk müdahaleyi tersanede yaptı. Daha sonra yaralılar hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.
Bu arada, patlamanın nedeni hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. Hayatını kaybeden işçilerin isimlerin belirleme çalışması ise sürüyor

Kaynak : İnternet haber