Uzayın zenginlerin gözde turistik mekanları arasına katılmasıyla Türkiye'de de bu yolculuğu yapmak isteyenlere tur hizmeti verilmeye başlanmıştı.Uzayın zenginlerin gözde turistik mekanları arasına katılmasıyla Türkiye'de de bu yolculuğu yapmak isteyenlere tur hizmeti verilmeye başlanmıştı.
Önce özel yapım balon ile sunulan bu tura yakın zamanda roketle seyahat de eklendi. VIP Turizm'in sunduğu hizmetle, 65 bin euroyu veren 10 şanslı Türk, özel mekikle Karayipler'den havalanıp, 1 saatlik uzay yolcuğu yapabiliyor.
VIP Turizm CEO'su Ceylan Pirinçcioğlu'nun, 'Kişi başı fiyeatı 65 bin euro olacak. 12 taksit olanağı sunacağız. Türkiye'den adrenalin seven, orta yaş grubundan ilgi bekliyoruz' diyerek hizmetlerini duyurmasının üstünden 1 hafta geömeden ilk müşteri belli oldu bile.
İŞTE İLK UZAYLI TÜRK!
Bugüne kadar dünyada uzaya çıkan sadece 500 kişi bulunuyor. Bu kişiler arasına adını yazdıracak cesur Türk'ün kimliği ise şaşırtıcı oldu. Les Ottoman otelinin sahibi ve sosyetenin ünlü isimlerinden Ahu Aysal.
BİR DAKİKADA SES DUVARINI AŞACAK
* Uzay Roketi, Karayipler'deki Curacao Hato havalimanındaki pistten kalkış yapacak.
* X-COR Lynx'in pilot dahil yolcu kapasitesi iki kişi. Bunun anlamı şu; uzaya gidecek kişi, pilotun yanına oturacak. Bütün uçuş deneyimini birebir yaşayacak.
* Yükselirken Karayip Adaları ile başlayan görünüm Florida'dan Brezilya'ya kadar olan mesafeyi kapsayacak.
* Bir dakika içinde ses duvarı aşılacak.
* Ardından 3 Mach hızına ulaşılacak. Bu hızı çoğu savaş uçağı pilotu bile yaşayamıyor!
*Süzülme uçuşundan yaklaşık 30-40 dakikadan sonra Lynx, Curacao roket alanına iniş yapacak.
UZAY TURİSTLERİ KARAYİPLER'DE KAMPA ALINACAK
X-Cor Lynx Uzay Roketi ile gökyüzünde yaşanacak bir saatlik deneyim 4.5 şiddetinde G force'un yaşanacağı inişle sona eriyor. Bu nedenle katılımcılar seyahatten bir hafta önce Karayipler'de bir kampa alınacak. Uzay yolcuları, yetkililer tarafından hem mental hem de fiziksel olarak bu seyahate hazırlanacak.

Kaynak :internet hber