Sel suları Gülbahar'ı yuttu!Van'ın Muradiye ilçesinde kar sularının sele dönüşmesi sonucu suya kapılan 4 yaşındaki Gülbahar Dağalp hayatını kaybetti.

Güncelleme:15 Nisan 2012 15:10

Edinilen bilgiye göre, olay, ilçeye bağlı Esenkoç köyünde meydana geldi. Hava sıcaklığının artmasıyla birlikte eriyen kar sularının oluşturduğu sele kapılan Gülbahar Dağalp'ın cesedi köyün 200 metre uzağında bulundu. Minik kızın cesedi Van Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.
Biri engelli 3 kız babası olan Şahin Dağalp, köyün dışında ağabeyleriyle tarlada çalıştıklarını belirterek, köyden kızımın kaybolduğu haberi geldi. Ben köye doğru giderken, köyden 200 metre uzakta olan ağabeyimde bize doğru geliyordu. Köyün 200 metre dışında derenin kenarında kızımın cansız bedenini gördüğünü, kucağına alarak bize doğru koştuğunu gördüm. Kızımın ne zaman nasıl suya kapıldığını bilmiyorum. Daha sonra jandarmaya haber verdik. Jandarma ile birlikte kızımın cesedini Muradiye Devlet Hastanesine getirdik" dedi.
Suya kapılarak hayatını kaybeden Gülbahar'dan geriye ise babasının son iki gün önce cep telefonuyla çektiği fotoğraflar kaldı.

iHA