Türkiye bu ihmale ağlıyor!

Nizip' te 70 metrelik kuyuya düşen çocuğun cesedine ulaşıldı

Güncelleme:18 Nisan 2012 14:47

Gaziantep'in Nizip ilçesinde apartman bahçesindeki 70 metre derinliğindeki kuyuya düşen 6 yaşındaki Hasan Kaya' nın cesedine ulaşıldı.
Fotoğraflar için tıklayın...
DSİ Kahramanmaraş Bölge Müdürlügü'nden getirilen çelik halatlı kıskaçlı makinayla 70 metre derinliğindeki kuyuda iki saatlik çalışma yapıldı..DSİ görevlileri Hasan Kaya'nın cansız bedenine ulaşıp kuyudan dışarı çıkardı.
Dün Atatürk Mahallesi Payam Sokak'ta, bir apartmanın 4. katında oturan Kaya ailesinin 6 yaşındaki çocukları Hasan Kaya, oynamak için indiği bahçede, üzeri kartonla örtülü yaklaşık 70 metre derinlikteki kuyuya düştü.
Arkadaşlarının çığlığı üzerine çevredeki vatandaşların durumu polis ve itfaiyeye haber vermesi üzerine olay yerine gelen çok sayıda ekip, düşen çocuğu kuyudan çıkarmak için çalışma başlattı.
Yürütülen çalışmaları izleyip sinir krizleri geçiren çocuğun yakınları, olay yerine girmek isteyince polisle gerginlik yaşadı. Bu esnada yaşanan arbedede yüzünden hafif şekilde yaralanan polis memuru, olay yerinde bulunan 112 Acil Servis ekipleri tarafından ayakta tedavi edildi.
Kuyunun dar ve içerisinin balçıklı olması nedeniyle zorlukla yürütülen çalışmalar gece 00.00'a kadar devam etti. Kuyuya sağılan kancalarla çocuğun oyun oynadığı esnada elindeki oyuncakları kuyudan çıkarılırken, yapılan tüm çalışmalara rağmen küçük çocuk kuyudan çıkartılamadı. Olay yerindeki ekipler saat 00.00 itibarı ile ara verdikleri çalışmalarına bu sabah tekrar başladı ve Hasan'ın cesedi ulaştı.

kaynak:mynet