Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet haberleri artarak devam ediyor. Bu kez doktoru döven ise bir milletvekili...

Güncelleme:20 Nisan 2012 14:51

Doktorların uğradığı saldırıların sonu gelmiyor Önceki gün Gaziantep'te Dr. Ersin Arslan hasta yakını tarafından görevi başında şehit edildi. Dün doktorlar, bu cinayeti protesto ederken, İstanbul Tıp Fakültesi kliniğinden Prof. Dr. Alper Toker hasta yakınının tokatlı saldırısına uğradı. Bitmedi. Dün gece İstanbul'da, ambulans ekibi tekme tokat dövüldü. Bunlar, vatandaşın doktorlara uyguladığı şiddetti. Bugün, Van'dan gelen haber ise doktorların 'vekil'den ve asilden sürekli dayak yediğini gösterdi. BDP milletvekili Özdal Üçer, Oğuz Eroğlu isimli doktora saldırdı.
BDP Van Milletvekili Özdal Üçer, kaza yapan eşi ve oğlunun getirildiği Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tartıştığı Dr. Oğuz Eroğlu’na tekme tokat saldırdı. Milletvekili Üçer’i, çevredekiler güçlükle engelledi.
Milletvekili Özdal Üçer’in eşi Emine bugün öğle saatlerinde yönetimindeki otomobille Van’ın Gürpınar İlçesi yakınlarında kaza yaptı. Kazada yaralanın Emine Üçer ve oğlu 11 yaşındaki Aram Dildar Üçer, ambulansla Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirdi.
Van kent merkezinde parti çalışmaları sırasında kazayı öğrenen BDP Milletvekili Özdal Üçer hemen hastaneye geldi. Acil Servis’te tedaviye alınan eşi ve oğlunu görünce iddiaya göre bağırıp çağıran Özdal Üçer, kendisine kim olduğunu soran görevli Dr. Oğuz Eroğlu’na tekme tokat saldırdı. Ortalık bir anda karışırken, servisteki sağlık görevlileri milletvekili Özdal Üçer’i güçlükle engelledi.
Öfkesi bir türlü yatışmayan BDP Milletvekili Özdal Üçer, başhekimle de tartışırken iddiaya göre hakaretler yağdırdı. Olayı öğrenen Van Valisi Münir Karaloğlu, Emniyet Müdürü Mustafa Uçkan’la birlikte hastaneye geldi.
Eşi Emine ve oğlu Aram Dildar’ın hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtilirken, Milletvekili Özdal Üçer’in olayla ilgili açıklama yapacağı belirtildi. (DHA)