Karaman’da bulunan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nde yangın çıktı.

Güncelleme:21 Nisan 2012 17:06

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nin Yunus Emre Yerleşkesi'nde bulunan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Bunun üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.
Şiddetli rüzgar nedeniyle kontrol altına almakta zorluk çekilen yangına, Karaman Belediyesi, Kazımkarabekir ve Ayrancı ilçesi itfaiyeleri ile Organize Sanayi Bölgesi'ne ait itfaiye araçları ve iş makineleriyle müdahale etti.

Yangın söndürme çalışmalarına destek vermek için Konya ve Mersin'in Mut ilçesinden itfaiye ekiplerinin yola çıktığı bildirildi.
ZOR ANLAR YAŞANDI
Büyüyen yangına 20 itfaiye aracıyla müdahale eden itfaiye erleri, yoğun duman nedeniyle zor anlar yaşadı. Birbirlerinin yerini seslenerek belirleyen itfaiye erlerinden birisi dumandan zehirlendi. Olay yerine gelen sağlık ekiplerince ilk müdahalesi yapılan itfaiye erinin durumunun iyi olduğu öğrenildi.
İtfaiye araçlarının merdivenleri yetersiz kalınca olay yerine getirilen vinçlere binen itfaiye ekipleri yangına yukarıdan müdahale ederken, polis çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. 20 itfaiye aracı ve yüze yakın itfaiyecinin 2 saatlik çalışması sonucu yangın kontrol altına alındı. Hafta sonu olması nedeniyle binanın boş olması olası bir faciayı önledi. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.


kaynak:mynet