İkbal Gürpınar: İmanımı güçlendirdiğim için mutlu oluyorum

14 May 2012 15:42 Samanyolu Haber

Burç FM'de Saniye Öztürk ün hazırlayıp sunduğu Bezm-i Cihan programına konuk olan İkbal Gürpınar sürekli güler yüzlü, enerjik, mutlu olmasının formülünü açıkladı.
Kendinizi nasıl motive ediyorsunuz ? sorusuna şöyle cevap verdi:

Yaradanıma şükürler olsun. Beni büyük imtihanlarla çok genç yaşta karşı karşıya koydu. Yaşadıklarımdan çıkarımlar yapma şansım oldu. Başımıza gelen bir felaketin hayrımıza mı, şerrimize mi olduğunu biz bilemiyoruz. Bunu Allah biliyor. İmanın şartlarından birisi de hayrın ve şerrin Allah tan geldiğine inanmaktır. O zaman söz de değil de özde imanın şartlarını yerine getirirseniz mutlu olmamanız için hiçbir sebep kalmıyor. İmanımı güçlendirdiğim için sürekli mutlu oluyorum. Hiç bir acı sonsuza kadar sürmüyor. Her yeni gün bizim için hediye... Kimse Yok mu programını yaparken o kadar beter şeyler gördüm ki...o program benim hayatımın dönüm noktası oldu."

Gürpınar ın "Aşk la" adlı yeni şiir albümüyle ilgili soruları da cevaplandırdığı Bezm-i Cihan programını İkbal Gürpınar - yeni çıkan Aşk'la isimli albümü üzerine söyleşi... - Bezm-i Cihan - Burç FM bu linkten dinleyebilirsiniz.